Nápověda / Prodej - Platební účty

Jakým způsobem přijímá prodávající platby za zboží?

Fler podporuje platby předem (převodem na běžný bankovní účet, platbu Fler platební bránou nebo přes službu PayPal) a platby "na dobírku". Vlastnictví bankovního účtu je podmínkou prodeje na serveru Fler (bez vyplnění položky bankovního účtu není možné vkládat zboží).Je možné zasílat zboží na dobírku?

Ano, Fler umožňuje přijímat platby i formou dobírky. Pro tuto službu musí prodávající aktivovat a správně nastavit Varianty dopravy a platby za zboží.Jak vložím informace o mém platebním účtu do systému?

Bankovní účet pro příjem plateb zadávají prodejci v sekci Prodej > Platební účty (levý panel, sekce Nastavení). V tomto systému správy účtů je možné vkládat neomezený počet platebních účtů různých typů:

- běžný bankovní účet
- online bankovní účet PayPal

U jednotlivých účtů je pak také možné definovat měnu, kterou je možné na účet poslat, a také prioritu zobrazování pro jednotlivé měny.

Příklad
Prodejce je občanem České republiky (měna CZK) a je vlastníkem běžného bankovního účtu v ČR a také online platebního účtu PayPal. Prodejce vložil oba dva účty obou dvou typů (Bankovní účet, PayPal). Protože chce, aby nakupující z ČR (platící měnou CZK) hradili zboží na jeho běžný účet v ČR, ale nakupující z jiných zemí hradili na jeho účet PayPal, nastaví v sekci Přehled platebních účtů příjem CZK pro bankovní účet a příjem EUR pro účet PayPal.
V nastavení pořadí účtů bude tedy pro platby CZK zobrazen běžný účet a pro platby v EUR účet PayPal. Tímto způsobem bude také systém nabízet tyto účty správné skupině nakupujících.V případě, že prodejce vlastní více platebních účtů (nebo jich povolí více pro danou měnu), může pomocí tlačítek "nahoru" a "dolů" definovat prioritu zobrazování pro jednotlivé měny. V daném pořadí se pak tyto účty zobrazí také nakupujícímu. Například takto:

Co se stane, když nakupující provede úhradu na běžný účet, ale v jiné měně?

Pokud na bankovní účet prodejce přijde platba v jiné měně, pak dojde ve většině případů k jejímu automatickému přepočtu na měnu, ve které je účet veden, a to dle aktuálního kurzu dané banky. Proto v případě, že prodejce nabízí zboží do zahraničí, doporučujeme zavedení bankovního účtu v dané měně anebo ještě lépe online platebního účtu PayPal. Mezinárodní služba PayPal je nejrozšířenějším on-line platebním systémem na světě, umožňuje bezpečné odeslání a příjem plateb různých měn s nízkým poplatkem a také atraktivní možnost platby platební kartou (nakupující tedy nemusí být součástí systému PayPal, ale jednoduše zaplatí platební kartou v platební bráně PayPal).
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--