Nápověda / Prodej - Poštovné

Jak a kde se nastavuje výše poštovného?

Poštovné je na Fleru vždy definováno pro každou položku zboží zvlášť, a to vyplněním patřičné částky poštovného ve vkládacím formuláři pro vložení nového zboží (položky Vnitrostátní poštovné a Poštovné do ostatních zemí EU). Výši poštovného je možné zpětně měnit, a to dvěma způsoby:

• editací položky zboží a změnou ceny poštovného
• hromadnou změnou všech položek pomocí funkce v sekci Hromadné změny (Moje zboží > záložka Hromadné změny)Je možné si výši poštovného přednastavit?

Výši poštovného je možné přednastavit, a to v sekci Můj profil > Upravit prodejní informace. Zde je možné nastavit výchozí hodnotu poštovného, a to jak pro vnitrostátní poštovní styk, tak i pro poštovní styk v rámci ostatních zemí EU.

Toto přednastavení nemění aktuální nastavení prodeje do EU či výši poštovného u již vystaveného zboží, pouze říká, jaké má být výchozí nastavení poštovného pro nově vložené položky (aby je nemuseli prodejci vždy vyplňovat při vložení nového zboží). V případě, že chce prodejce změnit hodnotu poštovného u již vystaveného zboží, může použít editaci zboží nebo funkci ze sekce Hromadné změny (Moje zboží > záložka Hromadné změny).Jak se počítá poštovné při nákupu více položek?

Poštovné se u nákupu více kusů či položek zboží nesčítá. Systém poštovného funguje tak, že se ze všech zakoupených položek vždy vybírá pouze jedna, a to nejvyšší cena poštovného. Ta se nakupujícímu zobrazí jako konečná cena poštovného. Prodejce má však při přijímání objednávky možnost tuto cenu poštovného ještě upravit (úpravy ceny poštovného však doporučujeme pouze ve výjimečných případech, jako je velký nárůst hmotnosti zásilky, změna země doručovací adresy apod).Jak je řešeno poštovné do jiných zemí EU?

Každý prodejce má možnost definovat jak cenu poštovného pro vnitrostátní platební styk, tak i pro mezinárodní doručení (v rámci EU). Tyto ceny jsou vždy platné pro prodejce a nakupující dané země (tedy prodejce ze Slovenské republiky uvedením ceny vnitrostátního poštovného, uvádí cenu pro nakupující ze Slovenské republiky; pro Čecha je vnitrostátním poštovným myšleno poštovné pro nakupujícího z České republiky). Uvedení ceny pro mezinárodní doručení je závislé na povolení funkce Nabízet zboží po Evropě, dostupné při vkládání zboží, editaci zboží nebo v Hromadných změnách (Moje zboží > záložka Hromadné změny).Mohu zakázat prodej do jiných zemí, než je moje vlastní?

Pokud nechcete, aby bylo vaše zboží dostupné pro nakupující v jiných zemích, vypněte při vkládání zboží položku Nabízet zboží po Evropě. Pokud chcete tuto možnost dopředu předdefinovat (bude platné pro každé nové zboží) nastavte tuto položku v sekci Můj profil > Upravit prodejní informace. Pokud chcete změnit nastavení u všech vašich položek, použijte nástroj pro hromadné změny (Moje zboží > záložka Hromadné změny).Mohu nabízet poštovné zdarma?

Prodejci mohou také nabízet zaslání zboží zdarma. Poštovné zdarma nastavíte pomocí editace položky (do políčka poštovného vložte hodnotu 0) nebo pomocí hromadné změny poštovného (Moje zboží > záložka Hromadné změny).K čemu slouží Varianty dopravy a platby za zboží?

Běžný systém poštovného na Fleru umožňuje nastavit u každého výrobku pouze jednu cenu za dopravu (tedy pevnou cenu bez možnosti výběru jiného druhu přepravní služby). Systém "Variant dopravy a platby za zboží" umožňuje prodávajícím definovat více možností dopravy (a také nově platbu za zboží při předání - dobírku) formou příplatků k základním cenám uvedeným u zboží.

Spuštěním této funkce se v základním nastavení nic nemění, ceny poštovného zůstanou tak, jak je prodávající nadefinoval. Otevírají se však možnosti přidat další přepravní možnosti, případně definovat příplatek za dobírku.

Ve chvíli, kdy prodávající nabízí více jak jednu možnost dopravy/platby za zboží, jsou tyto varianty dostupné i pro nakupující. Nakupující pak vybírá, jaký druh dopravy (či platby) si přeje pro danou objednávku.

V případě nákupu většího množství zboží stále platí princip nejvyšší ceny poštovného a stále zůstává možnost změnit výši poštovného při přijímání objednávky prodávajícím.Jak se nastavují Varianty dopravy a platby za zboží?

Varianty dopravy a platby za zboží jsou doplňkovým systémem základní definice poštovného na Fleru. Spuštěním této funkce se doplňují základní ceny poštovného (které prodávající definuje u každého zboží zvlášť) o další možnosti formou příplatků (např. umožňuje nakupujícímu zvolit další variantu dopravy a platby za zboží).

Funkci naleznete na stránce Varianty dopravy a platby za zboží.

1) Dříve než budete moci definovat další varianty dopravy a platby za zboží, vyberte, jakým způsobem běžně zasíláte vaše zboží.Položkou vybranou ze seznamu se poté označí všechny vaše ceny poštovného (tedy např.: Česká pošta - obyčejné psaní).

V případě, že zasíláte zboží různým způsobem nebo nechcete konkrétně definovat, jakým způsobem zboží doručujete, doporučujeme zvolit variantu "Optimální doprava dle prodejce". Tímto způsobem sdělíte nakupujícímu, že vy, jako prodávající, vybíráte optimální způsob přepravy - případ od případu (tak, jak to bylo doposud). Přesto budete moci (za příplatek) nabídnout další varianty přepravy či platby.

2) Vaše volba základního druhu přepravy bude na další stránce nadefinována jako první varianta ve vašem seznamu a zároveň bude nastavena jako funkční a veřejně dostupná. Protože je na Fleru jako standard platba předem (na účet), bude tato možnost automaticky vybrána a bude samozřejmě bez příplatku (tedy +0 Kč). Vaše ceny dopravy tak zůstávají stále stejné a prozatím nenabízíte více variant.3) Nyní můžete upravit možnosti dané přepravy anebo přidat přepravu úplně novou. K dispozici máte tyto možnosti:

  • Dobírka (nabídnete odeslání zboží na dobírku daným druhem přepravy)
  • Hodnota objednávky od - do (druh přepravy se zobrazí jen a pouze v případě, pokud bude hodnota objednávky v nadefinovaném rozmezí)
  • Hmotnost objednávky od - do (druh přepravy se zobrazí jen a pouze v případě, pokud bude celková hmotnost objednávky v nadefinovaném rozmezí)

U možností platby máte dále na výběr:

  • Volbu příplatku (příplatek se přičítá nebo odečítá k základnímu poštovnému u daného druhu dopravy) nebo
  • Volbu fixní ceny (původní cena za dopravu bude přepsána na vámi zadanou fixní, původní cena uvedená u zboží tedy nebude platit)

K dispozici máte také záložku Dopravné zdarma. Zde vyberte druh přepravy, platby a stanovte, od jaké hodnoty objednávky bude zvolená doprava zdarma. Možnost dopravného zdarma můžete omezit celkovou hmotností zásilky.

Pokud chcete ověřit, jaká bude cena poštovného při libovolné kombinaci nakoupeného zboží, použijte záložku Ověření nastavení.
Pomocí záložky "Přidat" můžete přidávat další možnost přepravy, jako například služby přepravních společností PPL, DHL, Uloženka a další. Táhnutím myší můžete také měnit pořadí jednotlivých přepravních společností.

Nezapomeňte vaše varianty po úpravách uložit! Můžete také využít tlačítka "smazat" a "zapnout/vypnout" pro rychlé zaktivnění/zneaktivnění přepravní možnosti. Nezapomeňte však, že tyto změny mají okamžitý efekt a nakupující jich mohou ihned využít.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--