Nápověda / Funkce - Fler pošta

K čemu slouží Fler pošta?

Protože Fler nikdy nezobrazuje e-mailovou adresu uživatelů a ani je nepředává protistraně při uzavření kupní smlouvy (nákup zboží na Fleru), je Fler pošta hlavním komunikačním prostředkem pro komunikaci mezi registrovanými uživateli. Fler poštou je možné navzájem vyměňovat zprávy a přílohy.Jak se dostanu do Fler pošty?

Do Fler pošty můžete vstoupit kliknutím na ikonku obálky v pravém horním rohu stránky.Jak funguje Fler pošta?

Fler pošta je jednoduchou jednorázovou nebo opakovanou oboustrannou komunikací, která se navzájem váže v tzv. "vlákno". Vláknem se rozumí konkrétní diskuse na jedno téma, která obsahuje aktuální i předešlou komunikaci mezi dvěma uživateli (zprávy).
Každé vlákno ve Fler poště má nadpis (téma) a k němu se váže komunikace dvou daných uživatelů. Nadpis vlákna udává první komunikující.
Každý uživatel může komunikovat v libovolném počtu vláken s kýmkoliv ze zaregistrovaných uživatelů a může také tato vlákna mazat.Ve své poště jsem zvyklý na poštu přijatou a odeslanou, proč je to na Fleru jinak?

Dělení na přijatou a odeslanou poštu na Fleru neexistuje. Všechny zprávy (ať už přijaté nebo odeslané) se řadí chronologicky pod sebe do jednotlivých diskusních vláken. Díky tomuto systému je diskuse na dané téma mnohem přehlednější, vždy je vidět daný dotaz a odpověď na jednom místě (v daném vláknu).
Tento systém komunikace není na internetu novinkou, používá jej řada známých serverů. Je oblíbený a ověřený.Jaký význam mají ikonky v pravé části vláken na hlavní straně pošty?

Ikonky (aktivní i neaktivní) pomáhají v orientaci a snadném ovládání.

Ikonka oznamuje, že poslední zpráva ve vlákně je od vás.
Ikonka oznamuje, že poslední zpráva ve vlákně je od protistrany.
Ikonka oznamuje, zda byla protistranou přečtena poslední zpráva.
Kliknutím na ikonku označíte vlákno jako důležité. Všechna důležitá vlákna můžete poté snadno zobrazit kliknutím na ikonku vykřičníku (umístěné vedle ikonky obálky v pravé horní části stránky).
Kliknutím na ikonku vlákno smažete. Smazané vlákno však nebude viditelné pouze ve vaší poště, protistrana vlákno uvidí i nadále, dokud je nesmaže také na své straně. V případě, že protistrana odpoví na vlákno, které je u vás již smazáno, bude toto vlákno opět u vás zobrazeno. Oboustranně smazané vlákno již není možné obnovit.
Kliknutím na ikonku můžete přiřadit vláknu štítek. Zprávy s různými štítky můžete filtrovat výběrem z roletky v horním ovládacím panelu pošty.


Jak napíšu novou zprávu?

Novou zprávu vytvoříte kliknutím na tlačítko "Napsat novou zprávu" ve Fler poště nebo pomocí tlačítek na dalších místech serveru (např. z profilu uživatele nebo na stránce zboží atd.).K čemu slouží štítky?

Štítky ve Fler poště umožňují jednoduché třídění vláken podle vašeho uvážení. Vlákna se zvoleným štítkem jsou viditelně označena (v přehledu pošty i v detailu pošty) a umožňují tak vizuální odlišení. Chcete-li zobrazit pouze poštu s daným štítkem, vyberte název štítku z roletky v modré horní části Fler pošty.

Tip: praktické je např. vytvoření štítků podle urgentnosti zprávy ("spěchá", "na později" apod.)Je Fler pošta nějak propojena s e-mailem?

Ano, je. Pokud obdržíte novou zprávu od některého z uživatelů, dostanete o tom informaci (včetně kopie zprávy) také na váš e-mail. Na e-maily, prosím, neodpovídejte, odpověď musí směřovat vždy pouze z Fler pošty.

Zasílání informací o nové poště je možné vypnout, a to v sekci Nastavení.Mám hodně zpráv, mohu v poště vyhledávat?

Fler pošta disponuje vyhledáváním. Hledané slovo nebo přezdívku uživatele napište do vyhledávacího okénka v horní části Fler pošty, vyberte typ hledání (slovo/uživatel) a nechte si vylistovat vlákna s hledaným obsahem.K čemu slouží informační bublina u ikonky uživatele?

Najetím myší na ikonku uživatele se zobrazí informační bublina. Pomocí odkazů v této bublině se můžete přesunout na profil uživatele, jeho zboží nebo na speciální stránku, která zobrazuje dřívější nákupy daného uživatele u vás.Mohu zasílat ve Fler poště přílohy?

Ano, Fler pošta umožňuje zaslání až 10 kusů příloh o velikosti 5 MB / ks. Přílohy se zobrazují jako ikonky, které se po rozkliknutí zobrazí. Fler pošta povoluje jen běžné typy příloh a neověřuje jejich virovou čistotu.

Přílohu můžete snadno vložit kliknutím na ikonku fotografie vpravo pod políčkem pro vepsání zprávy.Co mám dělat, když mi některý z uživatelů odešle nevyžádanou poštu?

Pokud obdržíte zprávu, která vás obtěžuje (reklamní nabídky, výzvy, upozornění, akce), označte takovou zprávu pomocí tlačítka "Označit jako spam". Takto označené zprávy budou předány administrátorům obsahu (viz Fler tým), kteří obsah zprávy posoudí. Uživatelé, kteří rozesílají spamy, mohou být penalizováni (např. dočasnými blokacemi funkcí) nebo vyloučeni z Fleru.Co je ve Fler poště zakázáno?

Fler pošta slouží ke komunikaci uživatelů ohledně objednávek, případně k dalším libovolným rozhovorům. Při komunikaci však vždy dodržujte obecná pravidla Fleru. Mezi nejdůležitější pravidla patří především:

  • je striktně zakázáno předávání jakýchkoli osobních údajů (webové stránky, facebook profil, vlastní e-shop, adresa, telefon atp.) nebo návod či výzva k jejich dohledání
  • je zakázáno objednávat zboží mimo prodejní systém Fleru pomocí Fler pošty
  • je zakázáno upozorňování a odkazování na servery, které jsou svým charakterem podobné Fleru (tedy konkurenční projekty) a také na e-shopy uživatelů Fleru
  • je zakázáno hromadně zasílat nevyžádanou reklamní poštu (obchodní nabídky, akce, upozornění)
  • je zakázáno zasílat zprávy, které mají za cíl poškozovat, napadat či jinak obtěžovat jiné uživatele Fleru, provozovatele Fleru nebo Fler tým

Prosíme všechny uživatele o věcnou, vstřícnou a slušnou komunikaci v rámci Etického kodexu.

Uživatelům porušujícím pravidla komunikace Fler poštou může být odejmut přístup k Fler poště nebo mohou být úplně vyloučeni z Fleru.
« zpět na hlavní stranu nápovědy
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--