Petrucha - začínala jsem s červenou pastelkou...
Řekni nám něco o sobě
Jmenuji se Petra Líbová (na Fler.cz mne najdete pod přezdívkou Petrucha) a jsem už přes pět let na dovolené v postindustriálním Kladně. Ve volných chvílích pečuji o blaho zatím čtyřčlenné rodiny, starám se o rekonstrukci našeho domu (vzhledem k omylem získanému odbornému vzdělání), sem tam zorganizuji nějaký kreativní kurz, navrhnu a zpracuji nějaký drobný grafický návrh, dobrovolnicky pracuji ve dvou regionálních občanských sdruženích (Spolek Podprůhon, protože mi není lhostejno kde a jak žiju a Kladno Záporno, protože mám potřebu přispívat ke kulturnímu povědomí v málo kulturním městě) a po nocích tvořím věci na Fler?Prostě rodičovskou dovolenou považuji mimo jiné za skvělou příležitost realizovat se, aniž bych musela vydělávat na obživu rodiny a taky možnost věnovat se něčemu neziskovému.
Ráda poslouchám jazz, ráda piju víno a klábosím s přáteli, ráda si vyjedu na horském kole a před ?dovolenou? jsme s manželem celkem často vyrazili do světa, k čemuž se snad ještě někdy vrátíme.
Právě teď mám radost z pučící zahrádky pod okny, z báječných průpovídek mých dvou dětí, akčního a kutivého manžela a rýsující se nové střechy.

Co jsi vyrobila jako první věc, když jsi začala tvořit?
První umělecké dílo, které se zachovalo, je obrázek kreslený červenou pastelkou v jeslích, které mě, jakožto ?Husákovo dítě? neminuly. Je na něm miminko v zamřížované postýlce, asi nějaký známý pohled přes mříže ;) Ale věc jako takovou si nejspíš vybavím panenku z vařečky, hit výtvarných výchov začátku 80tých let.

Prozraď nám, ze kterých materiálů nejraději vyrábíš
Pracuju ráda s všelijakým materiálem, jsem totiž megaloman a mám potřebu všechno vyzkoušet. Neskromně musím říct, že se skoro každým materiálem docela skamarádím, ale většinou nic do hloubky. Jenže pak potřebuju mít doma zásobu různého materiálu, aby, když mě něco napadne, bylo hned možno to realizovat. Jakmile dílo odložím, protože mi nějaký materiál chybí, obtížně se k němu vracím. To jsem prostě celá já...
Nejblíže mám asi k malování všeho druhu, modelování z keramické hlíny a šití. Takže barvy, hlína, látky.

Kterou z kreativních technik nejvíce obdivuješ?
Bohužel vždycky obdivuji nejvíc nějakou novou a nevyzkoušenou (a nejlépe celkem nákladnou) ;)

Řekni nám tvé tři oblíbené knihy, filmy a internetové stránky
Knihy - pátrám v historii, poslední dobou preferuji kratší statě, takže stíhám jakž-takž číst maximálně Reflex a Aperio: Jonathan Livingston Racek (Richard Bach), Žízeň po životě (Irving Stone) a Cit slečny Smilly pro sníh (Peter Hoeg).
Filmy: Dogville, Big fish, Příběhy obyčejného šílenství.
Internetové stránky: v posledních pár měsících jsem si vypěstovala slušnou závislost na Fler.cz, jinak mám v ?oblíbených? desítky stránek, ale žádnou nenavštěvuji nijak pravidelně.

Co bys poradila ostatním tvůrcům, kteří umisťují své zboží na Fler.cz?
Nevím, jestli mohu něco radit? asi aby se nebáli být sami sebou ? všechno tu už někdy bylo (to k originalitě) a každé zboží má svého kupce (to ke kýči). Pestrost je dobrá a to nejen v tvorbě.

Jaké funkce se ti na Fler.cz líbí a které bys ráda používala v budoucnosti?
Fler je báječně dynamický, pokud něco chybějícího odhalí, za chvíli to už funguje? nechybí mi nic zásadního.

Jak propaguješ své zboží?
Vyrábím na zakázku drobnou keramiku, takže to je celkem široká propagace. Na kurzy beru na ukázku taky svoje výrobky, něco nosím na sobě a taky moje široká rodina. Největší výloha je teď Fler.

Jak si představuješ svůj život za deset let?

S dětmi bude mlátit puberta, náš sto padesát let starý dům snad konečně bude mít novou fasádu, takže budu na terásce s nohama nahoře zapíjet z Jevekarafy antidepresiva mojitem s vlastnoručně vypěstovanou mátou ;)


Děkujeme za rozhovor a
přejeme ti splnění tvého snu :)

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--