Domů Profil prodejce picasso7791
  • Prodejce od r. 2012
  • Praha, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 4
Aktivita: -
Registrace: 24.6.2012
Město: Praha
Stát: ČR
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 21.3.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".
Obchod byl automaticky uzavřen z důvodu neaktivity.

picasso7791

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

 

Michal Rišian (narozen v r. 1977 v Martině, SK) je malující potápěč a nebo potápějící se malíř těšící se z malování krásy naší přírody a krajiny. Obdivuje umění starých i „mladších“ mistrů a rád si pro potěšení maluje krajinu, zátiší, nebo repliky. Michal je částečně umělec-samouk. Na základní škole získal ocenění v krajském kole za malbu potápěče (jak jinak :), ale malování se začal více věnovat až na gymnáziu, kdy začal navštěvovat i kurz malby v Lidové škole umění.

Inspiraci našel i v přátelském souznění se svým přítelem, akademickým malířem Petrem Šabem (1994 - 1997) a dalšími martinskými výtvarníky, se kterými konzultoval svou tvorbu. Dále navštěvoval kurzy kresby a malby v Praze pod vedením balkánského výtvarníka Mgr. Aldina Popaji a jeho českého kolegy MgA. Davida Hanvalda a dalších výtvarníků.

Malování a freediving, to jsou dva světy, vytvářející pomyslnou trajektorii k seberealizaci. Michal je vášnivým vyznavačem tvůrčí svobody. Jeho malba je jeho vlastní pohled na přírodu a další aspekty tohoto světa. Každý artefakt má svou atmosféru a snaží se k vám promluvit jazykem odstínů, čár, tvarů a barev. Nejraději používá olejové barvy na plátno. 

Michal poprvé vystavoval v Martině v r. 1997, poté se účastnil několik skupinových výstav v České republice. Jeho obrazy našli své místo v soukromých sbírkách v České republice, Slovensku, Řecku, USA, Finsku a Německu. Dopřejte si požitek z některého z jeho obrazu prezentovaných v této galerii. Můžete si koupit některé z jeho děl nebo si po domluvě objednat dílo podle vašich představ. 

Kromě jeho výtvarné činnosti má několik domácích a mezinárodních úspěchů ve freedivingu (nádechovém potápění). Je vicemistr světa ve freedivingu z r. 2011 a pořád se zlepšuje...

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od picasso7791

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--