Domů Profil prodejce From Valerie´s Garden
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 16 hodin.
  • Litvínov, ČR
  • 1092 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (189) 100%
Nadšenci: 544
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1092
Registrace: 14.6.2011
Město: Litvínov
Stát: ČR

From Valerie´s Garden

/ Prodávající
Novinky
624242
17.5.2017 Bohuželpo špatných zkušenostech nebudu nadále akceptovat objednávky od neregistrovaných uživatelů. Děkuji za pochopení. Val

Zdravím všechny příznivce levandule a zdravého životního stylu.

V současné době jsem díky zvýšené péči o rodinu byla nucena omezit své kosmetické i dekorační aktivity a  tím pádem i dříve nabízený sortiment přírodní levandulové kosmetiky. Přesto se své vášně pro zahradničení a pěstování této nádherné byliny nechci úplně vzdát a v sortimentu jsem ponechala nejoblíbenější produkty.  Jsou vyrobeny z levandule lékařské, kterou s pomocí přírody úspěšně pěstuji na své zahradě již drahně let a náramně se jí u nás daří.

 LAVANDULA AGNUSTIFOLIA

Květy levandule lékařské obsahují 1 až 3% silice (zejména linaliacetát, dále borneol, isoborneol, geraniol, lonalol, cineol, kafr a dalších asi 25 složek) a asi 12% tříslovin, dále třísloviny, antokyany, hořčiny a pryskyřice. V nati je méně silice, ale více tříslovin.

Látky obsažené v levanduli působí fytoncidně, potlačují růst baktérií, mají mírně tlumivý účinek na centrální nervstvo, mírně snižují krevní tlak, osvědčily se při křečových stavech žaludku i při rekonvalescenci, působí mírně močopudně a upravují střevní činnost při nadýmání a průjmech, stimulují slinivku břišní k vyšší produkci enzymů.

Zevně se levandule lékařská užívá jako součást mastí při zánětech nervů, revmatismu nebo dně (její silice podporuje prokrvení pokožky), v koupelích ji lze použít na špatně se hojící rány. V lidovém léčitelství se uplatňuje zejména jako prostředek mírně uklidňující nervy, při neurastenii, bušení srdce, předrážděnosti, migrénách, závratích či nespavosti. Plátěný sáček se sušenou levandulí vložený pod polštář údajně podporuje klidný spánek. Nejčastěji se však užívá ve formě nálevu nebo tinktury.

Použitelné části levandule lékařské: listy, kvetoucí nať, květ

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od From Valerie´s Garden

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--