Domů Profil prodejce VENDA.work
  • aktivní prodejce od r. 2017
    Reaguje na objednávky obvykle do 8 hodin.
  • Heřmanův Městec, ČR
  • 166 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (7) 100%
Nadšenci: 36
Aktivita: aktivní
Prodáno: 166
Registrace: 12.1.2017
Město: Heřmanův Městec
Stát: ČR

VENDA.work

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Ahoj,

jsem Venda Beránek a pod značkou VENDA.work vyrábím a prodávám své produkty.

V loňském roce jsem dokončil vysokou školu (obor Dřevařské inženýrství) diplomovou prací „Návrh konstrukce srubového nábytku“. Tomuto nábytku jsem částečně věnoval i svou práci bakalářskou. Protože celý život obdivuji snad všechna řemesla a rád pracuji rukama s různými materiály (především se dřevem), začal jsem zároveň s posledním ročníkem studia na vysoké škole chodit na učební obor “Umělecký truhlář a řezbář” na Střední uměleckoprůmyslové škole hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové. Shodou několika okolností jsem se na této škole stal zároveň učitelem odborných předmětů. 

Před tím, mezi tím a souběžně s tím jsem prošel řadou zajímavých dřevěných povolání, kdy jsem vyráběl nebo se podílel na výrobě skříní, kuchyní, podlah, zařizování interiérů nebo stavbě a rekonstrukci pergol, altánů, roubenných i jiných historických dřevěných staveb.

V produktech je mou vlajkovou lodí nábytek z kulatiny, kterému se věnuji cca pět let. Kromě toho si pro zpestření a radost vyrábím všechno možné od šperků a tužek přes různé dlabané misky, intarzované truhly, soustružené výrobky třeba až po hudební nástroje.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat. Vyrábím z velké části také na zakázku.

Doufám, ž budete s mými výrobky spokojeni a přinesou Vám nejen užitek, ale také radost.

\|E|\|D|\ 

 

Nábytek z kulatiny je vyráběn z ručně odkorněné kulatiny. Jeho dílce jsou spojeny specifickým konstrukčním spojem – kulatým čepem a dlabem.

imageVýroba začíná pečlivým výběrem každého konkrétního stromu v lese. Kvalita jeho dřeva je ovlivněna řadou faktorů, mezi které patří geografická poloha. Stromy z vyšší nadmořské výšky musí čelit náročnějším klimatickým podmínkám, díky kterým je růst stromu pomalejší, letokruhy užší a dřevo pevnější a odolnější. Kvalitu ovlivňuje také doba kácení. Pro tento nábytek je použito dřevo ze zimní těžby, které lépe vysychá a méně praská. Ihned po skácení je nutné kmeny ručně odkornit. Následuje pomalé přirozené sušení po dobu dvou let. Před výrobou se jednotlivé dílce ještě minimálně měsíc aklimatizují v prostředí jejich budoucí expozice. Pro výslednou kvalitu je kromě přesného spasování dílců důležitá také povrchová úprava. Pro tu jsou používány oleje, vosky a laky, dle účelu a umístění nábytku.

Pro výrobu se nejčastěji používá olše, smrk, borovice nebo modřín. V mé nabídce jsou ale i další dřeviny jako je buk, platan, habr, javor, jasan, bříza, akát, dub a další. Při umístění do exteriéru je vhodné nábytek vyrobit z trvanlivého dřeva, například z dubu, akátu nebo modřínu. Kromě druhu dřeva je možné vybírat z několika povrchových dokončení. Kromě klasického obroušení kmenů do hladka, je možné ponechat zbytky kůry a lýka nebo povrch upravit opalováním, drásáním, případně kombinací obojího.

Způsoby povrchového dokončení

Nábytek je vhodný do srubů, roubenek a dalších dřevostaveb. Velmi dobře vypadá i ve zděném interiéru, například s kamenným nebo cihlovým obložením a ve všech rustikálně laděných prostorách. Hodí se na chaty a chalupy a samozřejmě také do venkovních prostor, teras, pergol a podobně. Stylově s ním lze vybavit i restaurace, parky a velké areály.

Využitím tvaru kmenů a větví v jejich přirozené podobě se stává každý kus nábytku jedinečným a neopakovatelným. Použití tradičních ručních postupů dodává nezaměnitelný a originální vzhled a celý proces výroby je zároveň ekologický a šetrný k životnímu prostředí. Masivní konstrukce zajistí pohodlí, možnost relaxace a navodí pocit bezpečí. Dotek a pohled na dřevo je příjemný a uklidňující.

Vybírat je možné přímo z e-shopu nebo si nechat vyrobit nábytek na míru dle Vašich požadavků.

Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami.

Uzavření kupní smlouvy

1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení objednávky zákazníkovi.

2. Nakupující je o potvrzení informován vnitřní poštou nebo e-mailem na adresu, kterou uvedl při nákupu.

3. O přijetí platby a odeslání zboží je kupující informován stejným způsobem.

Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit.

2. Kupující nemůže odstoupit od kupní smlouvy, pokud bylo zboží na jeho přání vyrobeno, nebo upraveno (zakázková výroba).

3. Kupující je povinen před vrácením zboží o tomto prodejce informovat.

4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez vad způsobených užíváním a bezpečně zabalené, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Prodejce má právo nedostatečně zabalený či při přepravě poškozený balík nepřevzít (doporučuji pojistit).

5. Náklady spojené s dopravou vráceného zboží hradí kupující. Při vrácení zboží zpět prodejci, není možné ho zasílat na dobírku.

6. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena až po doručení zboží prodávajícímu.

Reklamace

1. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena faktura. Kupující ji obdrží spolu se zbožím. Faktura slouží zároveň jako záruční list.

2. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebeno jeho používáním či poškozeno nevhodným zacházením.

Dodací podmínky

1. Platbu za zboží hradí zákazník předem na bankovní účet prodávajícího. Při osobním předání je možná platba v hotovosti.

2. Prodávající odešle kupujícímu zboží nejpozději do 7 dnů od připsání platby na účet. V případě osobního odběru proběhne předání dle dohody.

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1. dubna 2017

Způsob dopravy
Drobné zboží (tužky, šperky, dekorace,...) posílám jako Doporučené nebo Cenné psaní/balík, podle velikosti a hodnoty zásilky. Pro kupujícího je cena vždy 70,- Kč. Objednávky velkého zboží (nábytek z kulatiny) je nutné řešit individuálně. Některé židle a menší stoly je možné poslat jako Balík Na poštu nebo Balík Do ruky. Postele, křesla, sestavy nábytku a podobně lze poslat jako Balík Nadrozměr nebo přes jinou přepravní společnost než je ČP. Možný je samozřejmě také osobní odběr.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od VENDA.work

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--