Acheulean Goddess - SLEVA
Ukončím zde v obchůdku QAA na dobu neurčitou. Většina zboží je ve výrazné slevě. Kupte si je ted' - všechno zmiží (po prodloužením) v 1.11.2018

Jak daleko do minulosti sáhají lidské dějiny? A od kdy jsme vlastně lidi? S objevem takzvané Acheuléenské Venuše si uvědomíme, že takové jevy jaké jsou jazyk, kultura i naboženství jsou starší než je naš lidský druh, Homo sapiens. Malá soška (zobrazená v doplnkové fotografii) byla možna vytesaná až 800.000 tísic let před n.l. Toto zpodobnění ženské postavy sloužila naše hloboké předky z Acheulské kultury lidského druhu Homo erectus kteří žilí 100.000 až 1,4 milion let před nami.

Zhotovila jsem svoji verzi této skromného ale uchvátného díla, jednoduše vyřezaná z kusu vločkového jaspisu. Je obklopená korálky z materiálů kterých si možna i původní sochář Venuše vážil a sbíral: jantar, perličky, korál, dřevo, láva, a drobné kamínky. Tyto přírodní poklady jsou navlékané na strůně, ale u zapěstí se přivážou s kůžičkami pro autentický pocit pravěku.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Acheul%C3%A9en

************************************************

How old is human history? And when did we actually become human? With the discovery of the so-called Acheulian Goddess statue, we know that such phenomena as language, art, and religion are older than our species, Homo sapiens. This figure (shown in the supplementary photograph) may be as ancient as 800,000 years. Hand-carved from a natural stone, the little statue is a representation of a female form that served our deep ancestors from the Acheulean culture of homo erectus hominids that lived from 200,000 - 1.4 million years before us.

I have made my own version of this humble yet intriguing figure, her features simply carved from a piece of brown snowflake jasper. She is flanked by other beads made from materials that may have been valued and collected by the original sculptor: amber, wood, coral, pearls, tumbled stones and lava. These natural treasures are strung on a sturdy wire, but the wrist ties of the bracelet are made from leather for a more ancient feel.

http://en.wikipedia.org/wiki/Acheulean

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Styl:
retro
,
přírodní
Minerály a ostatní:
jantar
,
ostatní
Určení:
unisex
Materiál:
kůže
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
14.31 €
doprava
Poštovné a balné: 5.80 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce5.80 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
2 ks | k odeslání do 3 dnů * K odeslání: 22.10.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: QAA
Katalogové č.: 2341921
Počet zobrazení: 187x
Vloženo: 16.1.2012
Počet udělených: 29x