Arn. Böcklin 3 díly - Pouze pro Fler

Arnold Böcklin

* 1827 -   1901, Švýcarsko, Itálie


Švýcarský malíř Arnold Böcklin se narodil 16. října roku 1827 v Basileji v rodině obchodníka s hedvábím Christiana Fredericka Böcklina a jeho manželky Ursuly Lippe. Umění studoval nejdříve v Düsseldorfu, svoje studia dále pokračoval v Bruselu, Curychu, Ženevě a Římě. Tam se také blíže seznámil s klasickými a mytologickými tématy a renesančním uměním, které v jeho obrazech brzy nahradilo jeho původní krajiny. V roce 1866 Böcklin pobýval v Bâle, v roce 1871 se usadil v Mnichově, v roce 1885 přesídlil do Hottingenu ve Švýcarsku a konec svého života strávil v městečku Fiesole poblíž Florencie.
20. června 1853 si Böcklin vzal v Římě za manželku Angelu Rosu Lorenzu Pascucciovou, která byla dcerou jednoho z papežových strážců. Společně spolu měli celkem jedenáct děti, ze kterých pět zemřelo ve velmi nízkém věku. Böcklin a jeho rodina byli rovněž v letech 1855 a 1873 nuceni utéct před epidemií cholery.
Böcklinovy alegorické obrazy byly obzvláště obdivovány pro jejich silný dopad na emoce, jakoby zasněnou kompozici, dramatické tóny a emocionální zabarvení. Böcklin byl znám pro svou dramatickou kompozici, napětí a výraznou expresi. Ve své době byl velmi populární a později se stal velkou inspirací pro dílo francouzských symbolistů a německých expresionistů, ale do jisté míry ovlivnil i secesi. Velkými Böcklinovými obdivovateli byli také surrealisté Max Ernst, Salvador Dalí a Giorgio de Chirico.
Tématicky se Böcklin často věnoval různému zobrazení smrti. Nejvíce se snad proslavil svými pěti verzemi obrazu Ostrov mrtvých, na kterém namaloval anglický hřbitov ve Florencii, poblíž kterého měl svůj ateliér a kde byla pohřbena jeho maličká dcera Maria. Tyto obrazy inspirovaly také pozdně romantického hudebního skladatele Sergeje Rachmaninova, který na jejich téma složil symfonickou báseň.

Arnold Bocklin. Vydal Munchen, Photographische Union. Eine Auswakl der hervorragendsten Werke des Kunstlers in Heliogravure. Knihy jsou tištěny na ručním papíře, vazba je kožená vepřovice. Zlatá ořízka. Každá kniha váží cca 5,5 kg. Vydání k 70. výročí umělce. Každý díl obsahuje cca 40 obrazů na jednotlivých stranách. Díly 3.

Společně s Ferdinandem Hodlerem, Maxem Klingerem a Lovisem Corinthem je Böcklin jedním z hlavních představitelů švýcarského / německého symbolismu, který se rozešel s dominantním akademickým malířstvím a převládajícím naturalismem druhé poloviny 19. století.

Surrealisté jako Giorgio de Chirico, Salvador Dalí a Max Ernst viděli v Böcklinovi jednoho ze svých předchůdců a oslavovali ho jako geniálního a ironického umělce.

K jeho nejvýznamnějším dílům patří mimo jiné jeho Autopotrét se smrtí hrající na housle (1872) a pět verzí jeho Ostrova mrtvých (1880 1886).

Známým se Böcklin stal také díky jím navrženému secesnímu typu písma, které po něm bylo i pojmenováno.

Ve vynikajícím stavu. Pro znalce a sběratele. Knihy jsou velmi těžké na váhu.

Toto zboží nemusí být ručně vyráběno prodejcem.
Vyrobeno: 1900 - 1909
Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
214.87 €
doprava
Poštovné a balné: zdarma
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce0 €
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání do 3 dnů * K odeslání: 17.12.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
   
   
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: Yarenka7
  Katalogové č.: 1369589
  Počet zobrazení: 966x
  Vloženo: 13.1.2011
  Počet udělených: 49x