Dívka s perlovou náušnicí (Vermeer)

Stále se za vámi dívá, s laskavým výrazem ve tváři. Právě se otáčí jakoby měla vystoupit z obrazu. Pro její výraz a jemný úsměv se jí začalo říkat "SEVERSKÁ GIOCCONDA"(Mona Lisa).

Velikost plátna 40 x 50 cm, malováno profesionálními olejovými barvami a opatřeno konečnou ochrannou vrstvou. Obraz je zarámován v černé dřevěné liště (není na fotu).

Obraz jsem namalovala podle slavného díla nizozemského barokního malíře (Jan Vermeer van Delft). Původní plátno vzniklo kolem roku 1665 a měří 45 x 40cm. Ráda maluji slavné obrazy, stejně jako žáci malovali podle svých mistrů, je to ta nejlepší škola i radost z práce.

Originální Vermeeruv obraz je vystaven v Mauritshuis - Královské sbírce obrazů, umístěné v bývalém sídle Johana Mauritse, hraběte z Nassau-Siegen a generálního guvernéra Holandské Brazílie, z poloviny 17. století, je jednou z nejznámějších světových sbírek. Můžete si jej prohlédnout zde: http://www.mauritshuis.nl/index.aspx?chapterid=2341&contentID=18308&SchilderijSsOtName=Titel&SchilderijSsOv=Girl%20with%20a%20pearl%20earring%

Okolnosti vzniku obrazu byly zachyceny i na filmovém plátně Peterem Webberem, a to podle knižního bestselleru Tracy Chevalierové Girl with a Pearl Earring (2001). Ambice stvořit filmový ekvivalent k plátnům vlámského mistra se stala hlavní devizou snímku. Prostou dívku Griet, kterou malíř ve filmu zvěční v tajemném portrétu, si zahrála Scarlett Johanssonová.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
992.23 €
doprava
Poštovné a balné: 19.43 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce19.43 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 20.8.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: IU
Katalogové č.: 1770028
Počet zobrazení: 949x
Vloženo: 9.6.2011
Počet udělených: 103x