FieryTail
Pokud jste v mé nabídce nenašli přesně takový šperk který by se vám líbil a chtěli byste ho vyrobit, je možné si u mne objednat šperk přímo na míru dle vašeho přání po případě ho vyrobit z vámi dodaného kamene. Ti... více »

Prsten vyrobený ze stříbra 925
Postavený na bízu a obroučce z půlkulatého drátu 2mm vysokého a 4mm širokého.
Prsten má 5 pater a jeho hlava je osazena Ruským Nefritem hezkého zeleného zabarveni,kvalitního výbrusu který má tvar kapky a je veliký 17x9mm.
Spodní 3 patra tvoří 3 disky průměru:
2.5/2.2 a 1.6cm,každý z nich je 1.5mm vysoký.
Další patro tvoří vztyčený trubkoid vysoký 5mm a silný 6mm
na kterém je usazena hlava prstenu za kterou vlaje její prodloužená část vyformovaná do ladného S tvaru dlouhá 1.5cm
na konci ozdobená granulací ve spodní části osazena kabošonem Granátu velikým 3mm.
Celá tato zadní část má vyškrabovanou povrchovou úpravu a po stranach je lemovaná perforovaným drátem.
Prsten je vysoký 3.3cm,široký 2.5cm a dlouhý 3.7cm
Váha včetne kamenu je 17.7 samotný kámen má asi 1g.
Velikost prstenu je č.55
Vyrobeno ručně nic není odlito ani nejsou použity žádné tovární komponenty.Kameny zasazeny tradiční faserskou technikou do obruby.
NEFRIT RUSKÝ

Nefrit je drahokam, odrůda amfibolu, spolu s jadeitem označován názvem jade. (Jadeit je pyroxen.) Barva drahokamového nefritu je sytě špenátově zelená, minerál má tvrdost kolem 6-6.5 stupně Mohsovy stupnice podobně jako křemen, je však houževnatější díky mikrokrystalické struktuře. Po naleštění velmi estetický s dokonalým skelným leskem. Historické a stále využívané naleziště se nalézá například na Sibiři. Výrobky z ruského nefritu byly v Evropě pojmem ve třicátých letech 20 stol.

Nefrit je drahokam, patří do skupiny amfibolů, má hustotu 2.9-3.03, index lomu 1,654-1,667, na Mohsově stupnici tvrdosti dosahuje stupně 6-6.5, je to velice houževnatý kámen díky své vláknité celistvé struktuře, většinou má tmavězelenou barvu, vzácně se nachází bílý. Často se plete s jadeitem a i Číňané mají pro oba kameny stejné pojmenování. Nachází se na Sibiři, v Číně, v Polsku, v Švýcarsku,v Austrálii, na Novém Zélandu. Nejvíce se těží v Britské Kolumbii v Kanadě.

Nefrit-ledvina, tvrdí se o něm, že má léčivé účinky, už ve staré Číně si z nefritu vyráběli číše a z nich pili, protože věřili v očistnou sílu nefritu, oblíbené byly i nejrůznější druhy šperků a amuletů, kterým se přikládaly léčivé účinky, např. detoxikace organizmu, léčení zánětů ledvin i močových cest. V duševní oblasti se věří, že nositel nefritu nabude duševního klidu a vyrovnanosti, získá klidný a nerušený spánek, uleví se mu od bolesti hlavy, tlumí agresivitu a pomáhá utišit žal.
GRANÁT
Popis:
Rudý, průsvitný.
Význam:
Z latinského názvu granatus zrno.
Použití:
Dodává životní energii, podněcuje k činnosti, obecné i sexuální aktivitě, podporuje nadšení, vytrvalost, představivost, vůli a sebedůvěru, zmírňuje deprese.
Napomáhá k regeneraci organismu a buněk, podporuje tvorbu červených krvinek. Povzbuzuje vitalitu, reguluje krevní tlak a oběh, posiluje srdce, zastavuje krvácení. Upravuje příčiny hormonálních a sexuálních poruch, působí jako sexuální stimulant a pomáhá léčit impotenci způsobenou psychickými problémy.
Léčí revma, nervovou soustavu, kloubní a svalové problémy, záněty, posiluje funkci jater a ledvin.

 

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
193.23 €
doprava
Poštovné a balné: 3.83 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce3.83 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 13.12.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Frape
Katalogové č.: 2569428
Počet zobrazení: 780x
Vloženo: 25.3.2012
Počet udělených: 90x