Hmat
Vážení a milí nakupující i kolemjdoucí! Všechno vystavené je okamžitě k dispozici.

Čtvercové otevírací přání je vyrobeno z krémového kartonu ve tvaru stojánku. Zdobeno je scrapbookovým papírem a částí obrázku z obrovské středověké tapiserie Dáma s jednorožcem.

Komplet s krémovou obálkou o rozměrech 140x140mm a průsvitným obalem..

Dáma stojí a drží praporec v pravé ruce. Jednorožec se posadil vedle ní a dáma se jemně dotýká jeho zázračného rohu. V pozadí sedí její oblíbená opička, tentokrát má postroj, zdobený znaky stejnými jaké jsou na žerdi praporu. Vlajky a erby do gobelínů zakomponované, patří sponzorovi Jeanu Le Viste, který byl vlivným šlechticem na dvoře francouzského krále Karla VII. Krále, který byl v remešské katedrále korunován díky  Johaně z Arcu - panně Orleánské.

Středověký jednorožec je ušlechtilé bílé zvíře, podobné koni, avšak s rozštěpenými kopyty (tedy sudokopytník) a s hřívou nebo bradkou. Uprostřed čela má dlouhý, spirálovitě stočený roh. Ač je to divoké zvíře, ke své samičce se chová velmi něžně a dvorně. Proto se mohl stát vhodným symbolem rytířské lásky v poezii středověkých trubadúrů. Podle jiné pověsti má ve velké úctě panenství. Lze ho ulovit jen tak, že se do lesa vypraví čistá panna, jednorožec k ní přijde, složí jí hlavu do klína a může být tak chycen.

Gobelínový šestidílný cyklus Dáma s jednorožcem se řadí k největším evropským skvostům. Toto renesanční dílo bylo vytvořeno koncem 15. století ( v letech 1484-1500) ve Flandrech podle francouzských návrhů. Jedná se o šest obrovských gobelínů (cca 4x4m) vytvořených z vlny a hedvábí ve stylu mille-Fleurs (tisíc květin). V pařížském Muzeu středověku v Cluny vejdete do kruhové temné místnosti, na jejíchž zdech je tento skvost umístěn. Jednotlivé gobelíny představují lidské smysly: chuť, sluch, zrak, hmat, čich - a lásku...

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Styl:
romantický
,
starobylý
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
2.44 €
doprava
Poštovné a balné: 3.87 €
Platba předem
Česká pošta - psaní doporučené3.87 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
2 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 14.12.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Titmouse
Katalogové č.: 4802754
Počet zobrazení: 218x
Vloženo: 7.2.2014
Počet udělených: 141x