KA_LEN_DIAR 2013 -MINI- (Diář 2013 - formát A6)

KA_LEN_DIAR - Mini - originální diář

ORIGINÁLNÍ DIÁŘ PRO ROK 2013

Odlehčená verze KA_LEN_DIAR
formát: A6

- - -
recykl / ruční výroba / desky vyráběla chráněná dílna Salet
- - -
Popis
Vejde se do kapsy, ledvinky či malé kabelky.
Váží skoro nic.
Desky diáře jsou vyrobené z oranžové fólie, která pochází z likvidace již nepotřebného materiálu bývalé firmy Optrex (původně měla sloužit jako obarvení blikátek ciferníků v automobilech :o) a stejně jako u desek z kanystrů, je vyrobila chráněná dílna Salet.

Obsah MINI verze je naprosto totožný, jako u jeho většího bratra (týdenní diář, malý rozum do kapsy, paní vajíčková a blok). Co v něm není: originální titulka, tetrakapsa, a tolik vkládaných stránek.

Obsah
Kromě standardních informací (státní svátky, jmenné svátky, úplňky a novy, znamení horoskopu, zatmění měsíce...atd.) se v KA_LEN_DIÁŘI dozvíte i užitečné informace se zaměřením na neziskový sektor, ekologii, lidská práva, geografi i a historii.

Ústředním tématem diářů jsou již tradičně zvířata, která Vás budou doprovázet každý týden, po celý rok. Letošní výběr padl opět na další druhy ohrožených zvířat z Červené knihy (IUCN Red List Unit). Jedná se převážně o druhy, které čelí extrémně vysokému riziku vyhynutí v blízké budoucnosti (Critically Endangered).

V "Malém rozumu do kapsy" najdete základní instrukce jak poskytnout první pomoc, seznam kosmetiky, která není testována na zvířatech, seznam Éček, na které by si měl spotřebitel při nákupu potravin dávat pozor, seznam vegetariánských restaurací (včetně adresy a telefonu) v Praze, Plzni, Brně a Ostravě, kapitolu Kdy se co sklízí v ČR + Farmářské tržiště, Co dělat při napadení z nenávisti, kapitolu věnovanou genderové problematice, jak se změnili ministři zvolení v roce 2010, rozložení křesel v poslanecké sněmovně, nejčastěji hledané převody jednotek, co je to větší než malé množství, kde jednoduše seženete recyklovaný papír, návod jak si zacvičit jogínský Pozdrav slunci, nebo složit japonskou skládanku (origami), tipy do DIY domácnosti, jak správně třídit odpad, něco málo ze zeměpisu (včetně map) a tabulku, do které si můžete pohodlně opsat jízdní řád své MHD. Samozřejmě nechybí i kapitola s paní Vajíčkovou (letos ve verzi úspornější na prostor) a blok.

---

MISE:

KA_LEN_DIÁŘE, týdenní diáře, vznikají již 6. rokem. Jsou ručně vyráběné a každý kus je originál.

Naším cílem je v co největší míře znovu využívat a přetvářet materiály vyrobené za jiným účelem, které již dosloužily a jsou určeny k likvidaci. Přímou recyklací prodlužujeme jejich životnost, a snažíme se tak nepodporovat spotřebu dalších přírodních surovin, ale vystačit si s tím, co již je.

Již tradičně spolupracujeme s chráněnou dílnou Salet o.s., zaměřenou na integraci lidí se zdravotním a duševním onemocněním (www.salet.cz), která pro Vás vyrábí desky z materiálů původně určených na vyhození. Tyto desky jsou vyrobeny z plastových kanystrů od všeho možného (mycích prostředků, olejů, aviváží, kapalin do ostřikovačů, atd.), nebo z plastových víček od barev, či starých prosvětlovacích fólií. I obsah diáře (ručně vkládané stránky: papírové obaly od potravin, staré časopisy, tertrapak, aj.)  jsou taktéž materiály, které by původně skončily v popelnici.

Diáře tiskneme v tiskárně Pankrácké věznice (vězeňská služba) na 100% Recyklovaný papír vyhovující přísným ekologickým normám, a to ve dvou formátech: A6 a čtverec 15 x 15 cm (verze A6 i v němčině) a letos poprvé přibude i verze A6 do kapsy.

Připevnění samotného diáře (A6 + čtverec - netýká se MINI verze) jsme vymysleli tak, abyste ho mohli z desek jednoduše vyjmout (rozstřižením gumičky na hřbetu) a vyměnit za další ročník. Proto staré desky nevyhazujte - mohly by se hodit na příští rok. Pokud desky z minulých roků už máte, letos opět prodáváme i samostatné vnitřky diáře.

Kategorie:
Barvy:
Styl:
městský
,
hravý, veselý
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.

Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: LEN M.
Katalogové č.: 3196283
Počet zobrazení: 2022x
Vloženo: 2.11.2012
Počet udělených: 26x