Klavír - Hudební Salon Zlaté Prahy 1901 /noty/

 

Noty pro klavírní přednes - hudební příloha časopisu Zlatá Praha - Salonní skladby uspořádal významný český skladatel Karel Kovařovic. V krásné původní vazbě z popelínu s kytičkovým motivem nebo jednobarevné, tlačené zlaté ornamenty na deskách. Uvnitř nad každou skladbou ilustrace - viněta od významných čes. malířů - secesní motivy. 

K dispozici jsou ještě tyto ročníky Hudebních salonů Zlaté Prahy:

1898,   1899,   1903

Časopis Zlatá Praha založil redaktor Vítězslav Hálek v nakladatelství Karla Seyfrieda  počátkem roku 1864. Cílem bylo, nabídnout českým čtenářům podobný typ ilustrovaného časopisu, jaký byl v té době oblíbený ve vyspělejších částech Evropy. Měl vycházet dvakrát měsíčně (vždy 1. a 15. dne) a obsahovat přehled politických událostí, životopisy významných osobností, popisy uměleckých děl, vlastivědné články a literární práce, vše doplněné kvalitními ilustracemi.

První číslo (datované 1. ledna 1864) vyšlo s týdenním zpožděním 8. ledna. Obsahovalo články K.J. Erbena, rubriku o literatuře a divadle, povídku Karoliny Světlé , básně Vítězslava Hálka a  několik ilustrací. Národní listy časopis ocenily  pro vysokou kvalitu ilustrací i textu a přáli jejich redakci, aby v této záslužné činnosti mohli s podporou veřejnosti pokračovat.

Slibný rozvoj časopisu skončil v polovině roku 1865. Jeho nakladatel Karel Seyfried se zastřelil  a tak Zlatá Praha naposledy vyšla 15. června 1865 (ročník 2, číslo 12).

K obnovení časopisu časopisu došlo až 4. ledna 1884. Nakladatel Jan Otto jej pojal jako list věnovaný ušlechtilé zábavě a duchovnímu životu českého národa. Měl vycházet týdně a přinášet články z oblasti vědy a kultury, zeměpisu, filozofie, estetiky apod., literární práce a reprodukce uměleckých děl.  Nebyl však v té době jediným ilustrovaným týdeníkem konkuroval časopisu Světozor  který vycházel už od 13. července 1867.

Na konci roku 1903 oslavil časopis dvacet let svého trvání. Mezitím se obměnila redakce textovou část převzal J. Kvapil, obrázkovou významný český malíř Viktor Olíva.  Došlo také ke spojení s týdeníkem Světozor, který od té doby vycházel jako příloha. Časopis Zlatá Praha zanikl v září 1929 a dál vycházel už pouze Světozor. /zdroj: wikipedie/

Další knihy v mé nabídce najdete zde

Toto zboží nemusí být ručně vyráběno prodejcem.
Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
48.55 €
doprava
Poštovné a balné: 1.95 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce1.95 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 21.1.2020 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: kralik7
Katalogové č.: 1494223
Počet zobrazení: 119x
Vloženo: 22.2.2011
Počet udělených: 6x
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím