koláž Jízda králů 4 - počítačová grafika
Milí zákazníci, veškerý oděv z kolekce Ashaadox pro vás lze na zakázku zhotovit i z přírodních materiálů, tzn. hedvábí, viskóza, směsový materiál hedvábí + bavlna,..V případě zájmu mne neváhejte kontaktovat pro... více »

,,Před týmto domem sa koníček pode mnú točí,

že ta vaša céra, má pěkné černé oči.

Hýlom, Hýlom!"

Série koláží z dvouletého projektu Jízda králů, na jehož počátku byl televizní dokument o tradiční Jízdě králů. Dokument se stal impulzem pro vznik koláží a následně textilní a oděvní kolekce. 

Jedná se o koláž z fotografií oděvních součástí krojů, autorské fotografie a kresby. Některé z koláží byly dále digitálně zpracovány a propojeny s kolorovanou kresbou samotných návrhů oděvu z kolekce Jízdy králů (v prodeji zde na Fleru)

formát A3 včetně pasparty bez skla (bílá, černá)

tísk na fotopapír, lze i polokarton

Idea ´znovu uchopení´ lidového oděvu byla stvořena nezvratným faktem, že jednotlivé součásti tradičních krojů jsou nadčasové a jsou zjevné v oděvu současném obdobně jako historický kostým nebo jiný historický oděv.

Rešerše - koláže, které byly zpracovány digitálně, by nevznikly bez dokumentární fotografie Zuzy Tajek Piešové, restaurátorky a neúnavné propagátorky odkazu předků. Pod jejíma rukama lidový oděv znovuožívá ve své původní kráse. 

(Poznámka: Jízda králů je lidový obyčej doposud neznámého původu, spojený povětšinou s tradičním křesťanským svátkem. U nás se udržuje už jen na Slovácku a na Hané, ačkoliv dříve byla v českých zemích velmi hojná. Od roku 2011 je zapsána organizací UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva.[1]Garantem zpracování údajů o jízdě králů je Národní ústav lidové kultury ve Strážnici. Zdroj cs.wikipedia.org, úryvky v úvodu jsou ze zmíněné Jízdy králů, úryvky textu v úvodu jsou ze slavnosti Jízdy králů)

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Motiv:
abstrakce
,
lidé
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
19.49 €
doprava
Poštovné a balné: není k dispozici
Prodejce běžně nezasílá toto zboží do zahraničí. V případě zájmu však prodejce můžete kontaktovat pomocí Fler Pošty
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 ks | k odeslání do týdne * K odeslání: 29.1.2019 Dostupnost: do týdne Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
Toto zboží prodejce nezasílá do zahraničí.
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: ashaadox
Katalogové č.: 5891689
Počet zobrazení: 22x
Vloženo: 7.1.2015
Počet udělených: 8x