Komiksový plakát \"Na počátku světa...\"

Komiksový plakát na text bajky "Na počátku světa byly jen vši a blechy". Originální autorský grafický list - linoryt. Tisknuto temně fialovou tiskařskou barvou na kvalitním papíře, velikost potištěné plochy 35 x 68,5 cm.

Text bajky :

NA POČÁTKU SVĚTA BYLY JEN VŠI A BLECHY. Potomky vší se stali psi. Potomky blech kočky.

Kočky žily odnepaměti na stromech, lovily ptáky v korunách a ssály krev. To byla jejich potrava. Psi jedli maso uhynulých zvířat, těch bylo na zemi dost. Pili vodu z kaluží. Na zemi byl domov psů.

Jednou měl pes hlad. Toulal se lesem, čenich u země, větřil. Na stromě lovila kočka. Vytrčené drápy, naježenou srst, tělo napjato ke skoku. Vymrštila se.

Nic netušící ptáček se však v tomtéž okamžiku vznesl polekal se psího stínu pod stromem. A tu jej kočičí tlapka srazila s větve dolů. Kočka se zklamaně dívala za padající potravou.

Ptáček dopadl mrtvý před psa. Ten vzal mrtvolku do tlamy.Čerstvá krev mu chutnala. Kočka pozorovala to zvláštní zvíře. Bylo jí v mnohém podobné, ale poznala, že to není nikdo její krve. Žádná kočka nikdy neopouštěla koruny stromů.

To zvíře vzbuzovalo v kočce zvědavost. Sešla dolů. Od té doby žili psi a kočky spolu.

Za čas se pes a kočka pomilovali. Narodili se první lidé. Brzy jich bylo mnoho.

Pak přišla krutá zima. Spousta zvířat umírala hlady.

Pes našel ve sněhu zmrzlého člověka. Několik dnů nejedl. Snědl tedy mrtvolu svého syna. Kočka, matka člověka, sledovala s nedalekého stromu jeho počínání.

Sníst svého syna! To nemůže kočka nikomu odpustit... S prskáním se vrhla psovi na hřbet.

Pes byl však silnější. Po chvíli zápolení, slepého a zuřivého, zahnal kočku na strom. Temně vrčel. A tak bylo mezi nimi nepřátelství.

Každý člověk má dvě duše. Mezi nimi je odvěké nepřátelství. Jedna duše je duší kočky, lovce, blechy. Ta je bez ustání na útěku před druhou duší duší psa, požerače mršin, vši. Vyšplhá-li první duše dost vysoko, stává se člověk lovcem. Tím, který skáče. Nechá-li se polapit, zůstane člověk mršinožroutem. Tím, jenž se plazí. Obě duše jsou si v mnohém podobné, ale běda, když se setkají.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Velikost:
jiná
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
55.32 €
doprava
Poštovné a balné: zdarma
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce0 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
2 ks | k odeslání do 2 dnů * K odeslání: 25.2.2019 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Jitka Petrášová
Katalogové č.: 967298
Počet zobrazení: 1209x
Vloženo: 18.7.2010
Počet udělených: 89x
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím