Krev země - náhrdelník - české granáty

Dlouhá šnůra českých granátů různých tvarů i brusu. I při různorodosti zrn je navlékaný pečlivě dle velikosti . Zrnka cca od 3 mm do max. 5 mm. Délka náhrdelníku neuvěřitelných 132 cm ! Lze obtočit třikrát. Nebo nosit dlouhý. Granáty mají nádhernou červenou barvu s vysokým leskem. Šperk je nádherný a i když při délce nabízí možnost předělat jej na tři , byla by to škoda. Neobvykle dlouhá délka je velmi neobvyklá. Náhrdelník se zavírá na pérový kroužek - patrně zlato, je značený. Nečištěno. Navlečeno na původní niti, která je tvořená z několika vrstev. Není vytahaný, ale doporučila bych nechat zkontrolovat, popřípadě nechat odborně navléci, tak aby byl doklad o novém navlečení. 

Podsedice - Pyropy z této lokality jsou známé pod názvem český granát a jejich složení i barva nejsou stálé (Mg3Al2(SiO4)3). Nejlepší typy jsou tmavě červené a barva je zapříčiněna přítomností oxidů chromu (1,5 - 2%). Pyropy jsou většinou menší než 0,5 cm (na 100 kg pyropů připadají jen 2 zrna větší než 5 mm). Sedimenty rýžovišť v Českém středohoří jsou převážně kvartérními fluviálními sedimenty a svahovinami. Mateřskou horninou českých granátů jsou brekcie, které se vyskytují na několika lokalitách podél jižniho okraje Českého středohoří, vznikly jako diatrémy během vulkanické aktivity ve třetihorách (cca před 25 mil. let).

Děkuji, pokud nahlédnete tady https://www.fler.cz/shop/antonietta?ug=41428 a tady - https://www.fler.cz/shop/antonietta?ug=41431 .

Poštovné na Slovensko je nutné zejména u větších zásilek domluvit před objednávkou ! Z důvodu stěhování odesílání zásilek jednou týdně v pátek ! Děkuji za pochopení !
Toto zboží nemusí být ručně vyráběno prodejcem.
Vyrobeno: 1900 - 1909
Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Určení:
ženy
Materiál:
ostatní
Minerály a ostatní:
granát
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
353.91 €
doprava
Poštovné a balné: zdarma
Platba předem
ZDARMA - Optimální doprava dle prodejce0 €
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání do týdne * K odeslání: 27.9.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: do 7 dnů od dostupnosti (po-pá)
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
   
   
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: Antonietta
  Katalogové č.: 9512629
  Počet zobrazení: 28x
  Vloženo: 26.4.2018
  Počet udělených: 4x