Domů Zboží Od Atelier mezi kopci

Lžička pro velké i malé neposedy

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Česká pošta - psaní doporučené150 Kč
Možnosti platby
Platba bankovním převodemPlatba bankovním převodem
Platební kartyPlatební karty
Platební tlačítkoPlatební tlačítko

Další zboží od Atelier mezi kopci

Katalogové č.: 11964979
Zobrazení: 41x
Vloženo: 17.11.2020
Počet srdcí: 9x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.

Vhodná pro všechny, kdo nemají rádi nerezové, popřípadě plastové lžíce. Ideální pro rytíře i rytířky, loupežníky, víly, princezny, poutníky, skřítky, elfi i hobiti, bludičky i hejkaly... . Prostě pro všechny, kdo mají rádi přírodní věci a dřevěnou lžíci preferují.

Lžička je ošetřena Bio olejem na dřevo pro styk s potravinami. Dřevo má pěknou kresbu a žíhání. 

Lžička je určená na koření, sůl, cukr, k ochutnávání pokrmů při vaření, při dietě, nebo jako ozdoba Váší kuchyně na běžné jídlo, atd... .

Takže lžička: je vyrobena ručně z trnkového dřeva. Strom, z kterého je lžíce vyřezána, rostl na Českomoravské vrchovině v kopci nad Velkými Janovicemi kousek od pramene. Trnku kácel její majitel, protože nerodila a rostla u hranice pozemku. Stáří Trnky bylo cca 50 let. 

Postup výroby:Lžička je ručně vyřezána, dále opracována nožem, dláty a poté vybroušena (zase ručně) do požadovaného tvaru.

Každá lžička je jedinečná, nechci dělat stejné, ty si můžete zakoupit v různých obchodech.Snažím se do nich originalitu nějak vtisknout, třeba zakřivením, hloubkou, sklonem... .

Něco o trnce:

Domovem trnky je Euroasie a severní Afrika. Pro svoji hustotu poskytuje dobré útočiště ptákům. Plody odstraňují z těla nadbytečné tekutiny a toxiny. Je to strom radosti a naděje a povzbuzuje naše pocity. V trnce se prolínají symboly světla a temnoty. Dle starých legend ochraňuje před zlými vlivy, které na nás působí. Ve středověku se věřilo, že z trnky byla Kristova trnová koruna. V Německu k trnkám chodily zástupy lidí a klaněly se jim pro jejich léčivou moc. 

VYROBENO V NEKUŘÁCKÉM PROSTŘEDÍ A S ÚCTOU KE DŘEVU.

Rozměry lžičky cca: délka - 13,7 cm

                              průměr lžíce - 3,2 x 4 cm (to co dáváte do pusky)

Další lžičky od víl zde:

                              

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--