Domů Zboží Od Zlatá Šedesátá

Na ovoce do lesa ..... hrnek ANANAS

Cena není dostupná
za 1 ks
varianty (3)
ANANAS
66 Kč za 1 ks
vyprodané
Hrneček z Dubí, přelom sedmdesátých osmdesátých let. Tvarovaný bílý porcelán s reliéfem obrázku ovoce. Zlatá linka kolem hrdla je místy slíbaná. Jinak jsou hrnk
Vyberte prosím variantu výše.
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce290 Kč
Možnosti platby
Údaje nejsou k dispozici. Kontaktujte prodávajícího.

Další zboží od Zlatá Šedesátá

Katalogové č.: 7278051
Zobrazení: 346x
Vloženo: 26.3.2016
Počet srdcí: 10x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.
Důležitá informace: Objednávky nyní vypravuji 1x za 7 až 10 dní. Děkuji za pochopení.

Hrneček z Dubí, přelom sedmdesátých / osmdesátých let. Tvarovaný bílý porcelán s reliéfem obrázku ovoce. Zlatá linka kolem hrdla je místy slíbaná. Jinak jsou hrnky bez poškození. Vyrobeno v porcelánce Dubí, značeno. Vybírejte z variant: ananas, hruška, jahody. Cena za kus. 

Zajímavost: Bylo to v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil od potomka nejstaršího místního rodu Floriana Waltera stavbu čp. 55 a na jejím místě, kde vystavěl manufakturu na výrobu majoliky a po deseti letech zavedl i výrobu porcelánu.Porcelánku v krizi 80. let prodal německé firmě O. C. Teuchert z nedaleké Míšně. Tato firma zavedla v získané továrně, kterou nazvala Filliale Eichwald der Meissner Ofen - und Porzellanfabrik Specialität: Meissner Zwiebel muster in allen Variationen, výrobu cibulákového porcelánu. Po 11 letech pro celní potíže (Dubí spadalo pod Rakousko Uhersko, tedy Vídeň) došlo k prodeji zavedené továrny průmyslníku p. Bernardu Blochovi, který ji dále provozoval pod názvem Eichwelder Porzellan - und Ofen - Fabrik Bloch & Co. Böhmen až do roku 1938, kdy se dostala pod správu Říše.  

Historie

V roce 1945 přešla pod správu českého státu. Od tohoto období až do roku 1991 byla porcelánka národním podnikem a spadala jako závod pod různá seskupení, jako Spojené keramické závody Teplice, Duchcovský porcelán národní podnik, od roku 1958 pak pod koncern Karlovarský porcelán.

Zdroj zde

Toto zboží nemusí být ručně vyráběno prodejcem.
Vyrobeno: 1970 - 1979
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--