Paní D.Piraňa

Autorský šperk piraňi je vyroben z mědi a cínu. Je patinována šedou a měděnou patinou. Podložena je fialovým achátovým plátkem. Zavěšena je na černé kulaté kůži se zapínáním na karabinku.

Piraňa obecná (Pygocentrus nattereri) je dravá ryba z čeledi tetrovitých. Vyskytují se pouze v Jižní Americe, od Venezuely po Argentinu. Žijí v mohutných, líně se valících říčních tocích, jako je například Amazonka. Dorůstají délky až 30 cm a váží okolo 3,5 kg. Piraňa obecná se živí výhradně čerstvým masem. Mladí jedinci se živí hmyzem a drobnými korýši, dospělí loví ptáky,hlodavce, i další savce. Právě tohle je ten většinou lidí obávaný dravec. Pro člověka je piraně nebezpečná, jen pokud je nízký stav vody a málo přirozené potravy.  Často pak dochází ke kanibalismu. Větší kořist loví v organizovaných hejnech. Piraně nemohou potravu žvýkat, a tak vytrhaná sousta polykají vcelku. Při zakousnutí do kořisti se obrátí vždy na bok, aby lépe odkrojily sousto. Dokáží také v několika minutách ze své oběti strhat všechno maso a nenechají nic než holé kosti. Samice piraň obecných mohou při rozmnožování naklást až 1000 jiker, ty připevňují na kořeny stromů ve vodě. Potěr se vylíhne přibližně za 10 dní, do té doby jsou jikry pečlivě hlídány oběma rodiči. Mladé piraně mají na bocích černé skvrny, ty se postupně ztrácí. Zatím nejsou ohroženy, do budoucna by ale mohly být kvůli kácení pralesů a postupnému znečišťování řek, v kterých žijí. I přes špatnou pověst se stávají obyvateli akvárií, jak v ZOO tak soukromých chovatelů.

Achát  Užití: odvaha, síla, léčení, dlouhověkost, láska, ochrana, úrodnost půdy, uzemnění. Vlastnosti:Je to velice stálý kámen, jenž nám dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, odhaluje dosud skryté okolnosti a obrací pozornost majitele k nerovnováhám narušujícím jeho pohodu, posiluje soustředění a praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Výborný ochranný kámen pro malé děti. Léčebné využití: předchází střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek, dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je.

 

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Minerály a ostatní:
achát
Styl:
přírodní
Určení:
unisex
Materiál:
měď
,
cín
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
34.71 €
doprava
Poštovné a balné: není k dispozici
Prodejce běžně nezasílá toto zboží do zahraničí. V případě zájmu však prodejce můžete kontaktovat pomocí Fler Pošty
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 21.1.2019 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
Toto zboží prodejce nezasílá do zahraničí.
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Mukam
Katalogové č.: 5792122
Počet zobrazení: 165x
Vloženo: 30.11.2014
Počet udělených: 88x