Přeslička rolní, 10g

Přeslička rolní (Equisetum arvense).
Vysoký obsah křemičitanů a bohaté složení drogy určují různorodý účinek a použití. Zajímavé je, že lidem při nádorových oněmocnění zjistili nižší obsah křemičitanů v moči. Proto je přeslička rolní zvláště vhodná k užívání při těchto oněmocněních.(viz odkaz niže)
Dále droga a preparáty z ní účinkují silně močopudně. Vyvolávají zvýšenou činnost srdce a posilují krevní oběh, přičemž se zlepšuje vylučovací schopnost ledvin. Toto předurčuje jejich použití při zánětlivých onemocněních močových cest, při ledvinných a žlučníkových kamenech, při otocích srdečního nebo ledvinového původu (při akutním zánětu ledvin se nepoužívají, protože silně dráždí ledviny). Zvyšují látkovou výměnu a s úspěchem se používají při onemocnění žláz s vnitřní sekrecí a zvlášť v klimakteriu (při otocích nohou z narušené látkové výměny aj.). Zlepšují odolnost pojivových tkání, proto se používají při revmatických onemocněních, chronické polyartritidě a artróze, plicní a kostní tuberkulóze, bolestivých onemocněních kůže, případně při vypadávání vlasů, při zlomeninách aj. Zvlášť dobré je působení přesličky na zastavení krvácení při vykašlávání krve, děložních krváceních a hemoroidech. Dobře účinkuje i při astmatu. Zjištěný je i protihlístový účinek.
V mé staré bylinkářské knize je působení přesličky na organizmus přirovnán k velkému uklízení !!!

ZAJÍMAVĚ MYŠLENKY:

V průběhu let odborníci nemohli přehlédnout skutečnost, že nádorové bujení prakticky nevzniká v oblastech těla, bohatých na kysličník hořečnatý a hlavně kysličník křemičitý, a že naopak vzniká v oblastech bohatých na vápník. U nádorových chorob bývá množství křemíku v moči nemocných až 15 krát nižší než u lidí zdravých. Pravidelné a dlouhodobé podávání přesličkového čaje v dávce 0,15 litru denně poměrně výrazně snižuje nebezpečí vzniku nádorového onemocnění a má také tlumivý vliv na choroby již probíhající.

Také ve stáří výrazně klesá hladina křemíku v organismu, proto se o přesličkovém čaji hovoří jako o pomocném omlazovacím prostředku. Lidé starší 35 let by měli denně vypít jeden šálek této byliny.

Pomozte svému zdraví kouskem přírody ... Napište mi co vás trápí, ráda vám poradím a namíchám směsi na přání :)
Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
0.50 €
doprava
Poštovné a balné: 6.57 €
Platba předem
PPL6.57 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
6 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 18.7.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: bylinkový-obchůdek
Katalogové č.: 1400433
Počet zobrazení: 1231x
Vloženo: 24.1.2011
Počet udělených: 94x