šnekovatý
Omlouvám se předem za možné chyby v aktuálnosti zboží. Pohybuji se po trzích a jezdí mi i přímo do hrnčírny zákazníci a tak může nastat jistá prodleva v označení prodaného zboží. Prosím i o pochopení s rychlostí... více »

cca bez centimetru 40 cm průměr 11 cm výška

 

Neopakovatelné zboží, nikdo totiž nedokáže znovu a tak dokonale malovat, jako žár keramické pece který taví suroviny získané z hloubi země.

Ruční hrnčířská práce, je sice pouhé řemeslo, ale proces krystalické přeměny, to je už jiná dimenze, to je ARTkeramika, to je originál bez komentáře, to je hodnota, která přežívá věky. Pravé umění, kde se dá neustále nahlížet, přemýšlet , hledat, či objevovat. Tahle hodnota nepodléhá devalvaci, ta je z hloubi ze mě, ta je věčná.

 

To je sortiment pro ty, co nemají místo na brak a balast, co dokáží ocenit opravdovou hloubku hodnoty a jedinečnosti. Pro ty, co ví, co chtějí. Pro ty, co potřebují životní příběh s jasnou cestou a ne přehrabování se na hromadě zbytečností.

Nádoby tohoto typu kráčejí hrdě životem a nesou s sebou životní energii. Pobyt v jejich blízkosti je naplněn energií a pohled na ni umožňuje hlubokou meditaci. Povrch a struktura , lom barev a odstínů, výkvět krystalů otevírá pohled do jiných světů a dimenzí.

Ale jen pro toho, kdo se umí zklidnit a dokáže meditovat. Je jen na Vás, jestli se necháte na Své cestě doprovázet takto vyvedeným průvodcem z hlubin země.

 

 

Zvrchu glazura s krystaly vespod patina s glazurou.

Barva je krapet těžko identifikovatelná, neboť záměrem mé tvorby není dělat jednolité, průmyslově bezcharakterní zboží, nýbrž dávám přednost překvapení výkvětu, který umožňuje vysoký žár v peci. Takové povrchy rozvíjejí kreativní pohled na svět a tak předávají, nesou si svým životem i svou jedinečnou energii.

Pokud mám více kusů v nabídce tak není záměrem stejnost, ale jen společnost. Stejně jako i dvojčata mají své odlišné znaky, tak i mé hrnčířské výtvory nebudou nikdy úplně stejné, byť na první pohled hůře postřehnutelné.

Keramiku už vyrábím nějaký ten čásek a přístup k tomuto krásnému řemeslu se vyvíjí nejen u mne. Snažím se při své tvorbě preferovat řemeslná pravidla. Kromě toho, že v první fázi zjišťuju a vyvíjím tvar, tak aby lahodil mému oku, ale i splňoval nároky na co možná nejlepší užívání. Snažím se dostat co možná nejvíce z toho, co silikátové materiály nabízí.

 

Hlínu na své výrobky ,kupuji ale i vyrábím nebo jen smíchám. našnekuju Většina mé tvorby se odehrává na hrnčířském kruhu. a na nepatrné množství používám plátovačku.

Stejně tak to mám i s glazurama, buďto je koupím nebo namíchám.

Veškeré zboží se snažím pálit na maximum, co materiál snese. Většinou používám elektrickou pec Ovšem pokud čas dovolí, tak si dopřeju i pár výpalů za rok v dřevopeci. Jinak o pecích jsem už blogoval.

Spoustu dalších informací z mé tvorby jsem popsal ve své knize Keramika

Tak těmito řádky jsem snad trošku přiblížil zrod a vývoj mého zboží. Jinak vás rád přivítám nejen tu na Fléru, ale i ve svém ateliéru.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
38.68 €
doprava
Poštovné a balné: 17.42 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce17.42 €
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání do 3 dnů * K odeslání: 17.12.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
   
   
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: hrnčíř
  Katalogové č.: 2165641
  Počet zobrazení: 502x
  Vloženo: 12.11.2011
  Počet udělených: 61x