Syntetický citrín, 13,37 ct., 18,5x11,4x11,4 mm

Křemen/Cytrín - SYNTETICKÝ / ID - xHTK-06/006 / Brus - Vrtaná fancy "brioleta" / Váha - 12,37 ct. / Rozm. - 18,5x11,4x11,4 mm / Čistota - IF /  Barva - Hnědožlutá-oranžová / Úpravy - Laboratorně vyrobený hydrotermální metodou / Původ - xxxx (uvedeno Rusko)

Syntetický - umělý křemen/citrín s pěkným, intenzívním odstínem - Palmeira, broušený do klasické briolety (brus strojový ve velmi dobrém provedení - skutečné "AA-AAA").

Brus - velmi dobrý. Fasetace - velmi dobrá. Vyleštění - velmi dobré. Dírka průchozí drátem 0,8-0,9 mm.

 

SYNTETICKÉ MINERÁLY

Vlastnosti – chemické a fyzikální - vždy stejné jako přírodní kameny stejné odrůdy, minerálu;

- optické - barva může být, díky určitým příměsím, odlišná od přírodních kamenů (např. synt. Křemeny všemožných odstínů)

 

Přírodní kameny jsou od nepaměti vysoce ceněny a jejich nabídka byla většinou mnohem nižší než poptávka. Což vždy vedlo k tomu, že se přírodní kameny různě imitovaly. A imitace se časem stávali stále sofistikovanější, až vedli k objevení postupů, díky kterým se podařilo vyrábět v umělých podmínkách syntetické minerály. Protože jedním z hlavních důvodů vyrábění synt.kamenů byl pokus o podvedení zákazníka – levnější (většinou) a mnohem dostupnější umělý materiál prodat v ceně přírodního, tak se i výroba synt.minerálů stává stále dokonalejší a jejich odlišení od přírodních stále složitější. V dnešní době, kdy je spousta velkých nalezišť vpodstatě vyčerpáno a poptávka po kamenech stále narůstá, není reálné nasytit trh z přírodních zdrojů, tak i objem výroby syntetických minerálů stále roste.

 Aby se mohl kámen označit (korektně) přívlastkem syntetický (umělý) a názvem minerálu musí mít VŽDY identické chemické složení a fyzikální vlastnosti (až na vyjímky) jako kámen přírodní, pouze krystalizoval / byl vytvořem člověkem v umělých podmínkách.

  Proto by tento přívlastek neměl být používán u běžných imitací z jiných materiálů, syntetické kameny bývají v drtivé většině nesrovnatelně hodnotnější než imitace (např. u křišťálu je výroba v podstatě stejně drahá jako těžba přírodních kamenů). Bohužel je tato záměrně zavádějící praxe na našich trzích zcela běžná. Viz např. Opalit (který je obyčejným sklem) a jeho zatvrzelé vydávání nepoctivými obchodníky za syntetický měsíční kámen či synt. opál....

 Zcela běžně se vyrábí např.: syntetické – křemeny a opály, (dnes už na trhu převládají nad přírodními), spinely, korundy (safír, rubín), smaragdy (a jiné beryly), alexandrity, tanzanity, diamanty a další.

Jejich použití do šperků není nijak na závadu, naopak syntetické kameny bývají vesměs odolnější než kameny přírodní (menší množství defektů a mnohdy i absence vnitřního plnutí) a mohou tedy snést i takové formy zasazení, kde by se přírodní kámen nedal použít bez velkého rizika poškození. Ale zákazník by měl být o skutečnosti, že se jedná o syntetický kámen VŽDY předem informován a to i bez přímého dotazu.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Minerály a ostatní:
ametyst
,
ostatní
Úprava:
broušené
,
korálky
,
vrtané
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
6.77 €
doprava
Poštovné a balné: zdarma
Platba předem
ZDARMA - Česká pošta - psaní doporučené0 €
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání do 4 dnů * K odeslání: 13.12.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: do 4 dnů od dostupnosti (po-pá)
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
   
   
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: Kalkin
  Katalogové č.: 9398846
  Počet zobrazení: 54x
  Vloženo: 16.3.2018
  Počet udělených: 1x