Výukové CD Relaxace Tichá vnitřní radost

Drazí přátelé!

Dostává se vám do rukou výukové CD s řízenou relaxací Tichá vnitřní radost“.
Tato nahrávka vám nabízí vedení při rozvíjení schopnosti pozitivního, radostného vztahování se ke světu, k lidem i sami k sobě. V necelé půlhodině nabízí zážitek hlubokého tělesného a duševního uvolnění.

Stav relaxace je přímým opakem stresu. Stres je každodenní součástí našeho života. Při stresu se organismus mobilizuje k rychlé reakci - útoku či útěku. Je to reakce na stav ohrožení, jíž jsme zdědili po zvířecích předcích a jež nám v minulosti pomáhala obstát v život ohrožujících situacích. Dnes zažíváme většinou psychosociální stres, při němž jsou ohrožovány naše důstojnost, postavení, sebehodnocení, vztahy, finanční situace, splnění úkolů … Stresová reakce připravuje organismus na velký fyzický výkon (útok či útěk). Pokud dojde k fyzické akci, působky stresové reakce se „spálí“ a tělo se opět vrátí do klidového stavu. Pokud k fyzické akci nedojde, nebo trvá-li  stresová reakce neúměrně dlouho, organismus trpí protrahovanými biochemickými podněty, jež jsou jedním ze zdrojů tzv. civilizačních onemocnění.

Relaxace je když …

Relaxace je přímým protikladem stresu. Při hluboké relaxaci nastává tzv. relaxační odpověď těla, při níž se startují sebeúzdravné procesy organismu jak na úrovni tělesné, tak duševní, posiluje se obranyschopnost a dochází k intenzivnímu tělesnému i mentálnímu odpočinku a regeneraci.

Doporučení:

Výukové CD poslouchejte jen tehdy, pokud si můžete vytvořit vhodné podmínky pro relaxaci - zajistěte si na dobu půlhodiny klid a soukromí, zaujměte pohodlnou relaxační pozici, nejlépe vleže na zádech, na nepříliš měkké podložce a přikryjte se dekou. Pokud by pro vás byla poloha na zádech nepohodlná, můžete si zkusit podložit mírně pokrčená kolena polštářem či svinutou dekou. Nebo zvolte polohu jinou a pokyny, určené pro pozici vleže na zádech, si převádějte dle vámi zvolené polohy. Relaxace se obvykle daří lépe v přítmí. Můžete ji také používat jako předspánkovou relaxaci pro lepší usnutí, v tom případě na konci relaxace vynechejte protahování a návrat do bdělého stavu.

Umění relaxace je třeba se učit, trpělivost a „neusilování“ o relaxaci vám budou ku prospěchu. Skutečný užitek vám relaxace přinese zvláště tehdy, pokud se stane pravidelnou, nejlépe každodenní součástí vašeho života.

RECENZE (Jan Valuch, mentální kouč, přední specialista na změněné stavy vědomí, GALAXY, Positive energy s.r.o.)

Slyšel jsem a používal mnoho mluvených relaxací, naživo i z CD a musím říct, že toto je zřejmě nejkvalitnější řízená (slovem vedená) relaxace u nás (v češtině). Vysoká erudovanost autora (viz níže) je samozřejmě určitou zárukou kvality. Technická kvalita nahrávky, délka nahrávky, volba relaxační hudby, zejména její frekvence, přednes mluveného slova – včetně správné frekvence, frázování, text relaxace (sugescí) – vše je vynikající. Navíc – a tím se odlišuje od jiných kvalitních relaxací – je vše sladěno velmi citlivě. Je to znát v detailech, dám vám příklad jednoho takového. Běžně se při těchto relaxacích používají sugesce v přikazovacím tvaru (počítejte, představujte si, vnímejte apod.). Autor ale někdy použil tvaru, který nechává více prostoru pro lidskou individualitu: Zkuste… (zkuste si představovat, zkuste vnímat apod.). Musel o tom velmi dobře přemýšlet, protože tento způsob provedení je citlivě střídán s přikazovacími tvary ve vhodných situacích. Jedná se tedy o takové jemnější provedení, kdy si člověk volí, vybírá, přebírá iniciativu, je to od autora nabídka, která podporuje jeho svobodu rozhodování. Jistě – můžete Vám to připadat jako zanedbatelná drobnost, ale právě detaily odlišují vynikající věci od těch relativně kvalitních. Toto CD je vynikající. Mohu ho vřele doporučit.

PS: Jak jsem se dozvěděl dodatečně, tak autor sám aktivně přes 30 let medituje. To je ono – tato hluboká zkušenost se do nahrávek samozřejmě pozitivně promítá!

 

Mgr. Petr Růžička (*1963)

Klinický psycholog, psychoterapeut, rodinný terapeut, konzultant, lektor firemního vzdělávání a akreditovaný senior kouč. Absolvent Státní konzervatoře v Praze a psychologie na FF UK Praha, věnuje se humanistické a transpersonální psychoterapii, systemické a rodinné terapii, pozitivnímu koučování a metodám osobnostního růstu. Akreditovaný kouč České asociace koučů. Držitel funkční specializace z psychoterapie. Cvičitel jógy dle Systému Jóga v denním životě.  

Věnováno duchovnímu učiteli Jeho Svatosti Višvaguruovi paramhans svámímu Mahéšvaránandovi.

1.         Tichá vnitřní radost - mluvené slovo s hudbou 26:31

2.         Tichá vnitřní radost - pouze mluvené slovo  25:25

Text, mluvené slovo, hudba: Mgr. Petr Růžička

 

Výukové CD.

Určeno pro přehrávače kompatibilní s CD-R/RW.

 

Všechna práva výrobce a vlastníků autorských práv k dílu jsou vyhrazena. Bez souhlasu není výroba kopií, pronájem, půjčování, veřejné provozování, rozhlasové, televizní a internetové šíření tohoto výrobku povoleno

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
cd
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
9.15 €
doprava
Poštovné a balné: 3.29 €
Platba předem
Česká pošta - psaní doporučené3.29 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
2 ks | k odeslání dnes * K odeslání: dnes Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Bhajanpuri
Katalogové č.: 6115297
Počet zobrazení: 523x
Vloženo: 8.3.2015
Počet udělených: 46x
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím