Vítám Vás ve svém obchůdku. Celý svůj život se potácím mezi technikou a tvořením, i když ve skutečnosti je dělicí linie mezi těmito odvětvími velmi tenká. Čím jsem starší, tím více mne to táhne k ruční práci, možná proto, že (na rozdíl od excelovských tabulek a obchodních nabídek) si výsledek můžu hned osahat. Vyzkoušela jsem všechno, od kreslení a modelování z hlíny přes práci s textilem (šití, vyšívání, batikování, drhání, paličkování, pletení, háčkování a různé jiné techniky) až k současnému koníčku, kterému jsem naprosto propadla. Vyrábím ražené věci z hovězí kůže, barvené nebo nebarvené (spíše ale barvené, ty barvičky mne pořád baví).
Kůže je úžasně tvárný materiál a stále mne udivuje, jak různě může s různou úpravou vypadat. A krásně voní... Moje výrobky jsou zdobeny raženými vzory, tvořenými pomocí malých razidel, kterými se do kůže vytváří "reliéf". Náhled na postup práce je k vidění v mém blogu, případně v archivu TV Nova v Radách ptáka Loskutáka, kde jsem předváděla dekorování kůže. Používám hlazenou hovězí kůži, silnou podle potřeby od 2mm do 3mm. Výrobky sešívám většinou pomocí vepřovicových řemínků. Všechno šiju ručně, nepoužívám žádný šicí stroj.
Kůži občas kombinuji i s korálky (to je můj druhý koníček, teď právě trošku spící). Miluji korály, tyrkys (nebo umělý tyrkys - tyrkenit), všechny "kamínky" a korálky cloisonne.
Pokud Vás zaujme něco z prodaného zboží, nebo máte vlastní představu o výrobku z kůže, který by se Vám líbil, napište mi. Určitě najdeme společně nějaké řešení. Ráda zkouším nové věci a vzory, takže Vás určitě neodmítnu. Udělat se dá v podstatě cokoliv.
Výrobky a vzory, které se nedostaly do nabídky, si můžete pro inspiraci prohlédnout ve fotogalerii, případně si můžete přečíst, jak některé obzvláště milované kousky komentuji v blogu.
Na www.fler.cz/mishule nabízím materiál, který mi zůstává z mého korálkování. Pokud si objednáte tady i tam, budete platit pouze jedno poštovné.
Výrobky posílám doporučeně Českou poštou, zabalené v uzavíratelných sáčcích a v bublinkové obálce, takže by rozhodně neměly dorazit poškozené.
Ke každé objednávce přidám malý dáreček :-)


Česká pošta, doporučená zásilka v bublinkové obálce.