Moji milí...určitě jste si všimli, že oblíbeným zvířetem většiny holčiček je kůň. V poslední době kůň s přídechem tajemství a romantiky – jednorožec. Ať už se malá slečna jeví povahou jako víla, čarodějka, princezna či divoženka, jejím parťákem je nejčastěji tento bájný, krásný a silný čtvernožec. Objevuje se na všem a všude a i ke mně přišla prosba jednoho takového pro jistou kudrnatou princeznu do jejího paláce namalovat.

Pro děti jsem vždycky tvořila ráda a těšila jsem se, jak se ponořím do naivní malby a pastelových barev. Jenže! Už jsem se naučila pracovat s intuicí, při malbě nic neplánovat, nevyžadovat....začala jsem prostě klást barvy na plátno a vzápětí jsem téměř hmatatelně cítila, jak se ke mě pomalu přibližuje. Ty jsi na mě nezapomněla? Opravdu se chceš projet? Mě se tááák stýskalo! Vydrápala jsem se na hřbet toho nádherného zvířete a splynuli jsme v jednu energii. Síla, pružnost, krása, romantika, tajemství, velkolepost! Tak po tom touží duše malé holčičky? A co duše té velké?

Že si vystačíte sami a nepotřebujete pohádkové symboly? Opravdu? Kdykoli chcete a potřebujete, cítíte vlastní velkolepost? Bez pochyby? Jojo, já to věděla! ….

Nebreč, chyť se hřívy a ….no dobře, tak si přistav kuchyňské schůdky. Ale pak, pak už neřešíš nic. Jsi krásná a silná a všechno můžeš a svět je tu pro tebe. To je pocit! A jak už jistě víš z nějaké seberozvojové literatury či kursu, POCIT je nejdůležitější! Teprve pak může následovat realita alespoň vzdáleně tomu pocitu podobná. Takže dámy – kdy jste se naposled proháněly se svým jednorožcem? Umíte si ho vůbec představit?

Po chvíli snění ale přišla otázka. Proč existuje jen ON? Aspoň jsem se s holkou – jednorožkyní nikdy nesetkala. I když atributy jednorožce jsou jasně holčičí, troufám si tvrdit, že princezny, víly, čarodějky i divoženky s ním komunikují v mužském rodě. Je to totiž jejich ideální představa mužské energie!

Roh na čele ukazuje směr, udává cestu a to my holky potřebujem. Tu jistotu, že On ví, On nás unese, On má tu sílu....a je rád, že nás nést může. Protože jen tak jeho existence dává smysl. Kéž bychom nikdy nezapochybovaly! Kéž bychom se častěji projížděly se svým jednorožcem! Spolu s jednorožcem, který svou podobu vyjevil na tomto plátně si přeju, aby holčička u které bude bydlet si byla svou velkolepostí jista co nejdéle. A i když na ni v pozdějším věku občas pozapomene, aby jí tento obraz vždy připomněl ten pocit.

 

Jakmile jsem stanovila jednorožce symbolem vnitřního muže v ženě, okamžitě mě napadlo, že to může být pro muže velká inspirace. Jestliže to některý z vás, milí pánové, čte, mám pro vás radu s velkým R. Buď jako jednorožec! Nejlépe uděláte, když se vaší vyvolené rovnou zeptáte, jak ten její vypadá. Aha. Tak obecně. Ve stáji plné jednorožců byste stěží našli nějakého špinavého, obtloustlého, nevábně páchnoucího a neudržovaného....naopak. Jednorožce často zdobí symboly jasně holčičí (květiny, motýlci, duhové barvy, třpytky), ale každopádně, prostě vždy je jednorožec silný a sebevědomý, chápající, podporující a trochu romantik. Pokud ho žena volá a potřebuje, je tu VŽDY! Něco jako: Za doly za hory mé zlaté parohy, kde se pasou? Ochránce.

A teď pozor, moje milé, zvláště VY, které jste singl a hledáte a toužíte. Ale i vy, žijící v páru, ale nespokojené či neuspokojené, reklamující a vyčítající. Kdy jste se naposled proháněly se svým jednorožcem? Pokud stojí někde zapomenut, neupraven, podvyživen, bez tréninku....tak se teda načekáte. Nebo dostanete to, co vám náleží. Pak se nedivte.

To, co pro malé i větší slečny znamená jednorožec, je pro kluky drak. Tedy DRAČICE. Možná to není tak všudypřítomné a očividné jako jednorožci, ale je to tak. Fascinace drakem, silnou vnitřní ženou. Všimněte si, že chlapečci netouží draka rozsekat na malé kousky. Fascinuje je ta síla, to nebezpečí, ta neovladatelnost! Touží po tom, aby drak byl kamarád, bojoval po jejich boku a přenášel je z bitvy do bitvy. Nejméně polovinu úspěchu totiž zajistí tím, že zařve a plivne po soupeři síru a oheň. Ten, paralyzován zároveň strachem a obdivem ani nestačí tasit meč.

Jak taková dračice vypadá? Existuje snad jedna správná, předepsaná podoba? Je to jasné dámy? VŠE se nosí, vše je dovoleno! Jen to musí mít dostatečný lesk a šmrnc. Dračice, ne šedá myš bez energie. Pánové? Vnímáte svou vnitřní sílu draka? Dokážete s ním spolupracovat? Gratuluji. Máte vedle sebe skvělou ženu a když ne, brzy si vás najde.

 

Moji milí. To, že každý v sobě máme ženskou i mužskou energii (jin a jang) jsem si nevymyslela, to je prostě fakt. Ovšem dračice a jednorožci jsou bytosti, kterým jsem funkci vnitřního muže a vnitřní ženy intuitivně přisoudila. Všimněte si prosím, že s představou té genderově „své“ energie většinou problém nemáme. Ale jde o to, aby ani druhá část naší bytosti neskomírala a nebyla opomenuta. Jde o rovnováhu. To, čemu věnujeme pozornost, roste. Pokud hledáte podnět pro své snění, několik obrazů jsem vám namalovala. Děti – výhoda. Bez vysvětlování snadno obhájíte koupi obrazu, neboť Jiříček prostě draky miluje! Nebo – oslovte intuici a malujte, kreslete, pište......!!!