Etický kodex

Pravidla slušného chování v diskusích na Fler.cz

Tento souhrn pravidel je závazný pro všechny účastníky diskusí, blogů, komentářů, klubů a také v poště na serveru Fler a vychází ze zásad slušného chování. Fler nemá zájem bezdůvodně omezovat projevy uživatelů, budeme ale bránit přátelskou atmosféru a prodejní priority serveru.

 

1) Pište slušně a neútočte na ostatní uživatele. Uvědomte si, že textová komunikace neumožňuje stejné vyjádření emocí jako při rozhovoru tváří v tvář. Nemáme rádi Flame War. Fler tým bude proto reagovat nejen na vulgární výrazy, ale také na ironické, výsměšné, manipulativní či druhých poškozující chování uživatelů, předkládání nepodložených argumentů, pomluv či nepravd nebo skrývání identity. Administrátorský zásah může omezit také příspěvky příliš obecné, nepřiměřeně dlouhé či nelogické.

2) V případě jakéhokoli sporu kontaktujte protistranu osobně, vnitřní Flerpoštou. V případě, že neuspějete, nabízíme vám pomoc prostředníka - Fler šerifa. Naše pomoc neznamená, že vás budeme v každém případě hájit, budeme se ale snažit o dohodu a smír.

3) V diskusích pište (pokud možno) správně česky nebo slovensky, snažte se dodržovat kulturu psaného slova.

4) Nepište velkými písmeny (zapnutý Caps Lock), protože je takto psaný text často vnímán jako nepříjemné zvýšení hlasu.

5) Pište srozumitelně a k věci, držte se tématu diskuse. Máte-li nutkání odbočit, založte raději nové vlákno.

6) Příspěvky, případně celé kluby a diskuse s komerčním podtextem (reklamní texty a hyperodkazy) budou odstraněny nebo redukovány.

7) Diskuse, blogy a komentáře na téma kopírování a vyřazování zboží nevidíme rádi. V případě podezření z kopírování vašeho díla vždy ctěte presumpci neviny a řešte problém přímo s protistranou neveřejným způsobem. V případě, že máte podezření na neoprávněné vyřazení vašeho zboží, případně cítíte nespravdelnost, že jiné obdobné zboží bylo dle vašeho názoru neoprávněně ponecháno v nabídce, kontaktujte Fler šerifa.

8) Jednotliví prodejci mají právo mazání komentářů na svém profilu bez uvedení důvodu.

9) Není dovoleno vydávat se za zaměstnance či administrátora Fler.cz a to jak obsahem příspěvku tak přezdívkou.

10) Pravdu má vždy maminka... a administrátoři Fler.cz. V případech sporů, uzavírání nebo mazání diskusí, blogů a komentářů si tedy vyhrazujeme právo rozhodnout ad hoc. Ne snad proto, že bychom měli patent na rozum, ale protože nám záleží na přátelské atmosféře Fleru. Tato rozhodnutí děláme dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí.

V případě porušení těchto zásad bude docházet k mazání těchto příspěvků, diskusí či blogů, případně mazání či uzavírání komentářů pod nimi. V opakovaných případech a po předchozím upozornění přistupujeme k zamezení možnosti psát diskusní příspěvky či komentáře, případně dočasnému nebo trvalému uzavření příslušných účtů.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--