Když jsem viděla šablonu Splat! od Lisy Pavelky, přenesla jsem se do období základní školy a psaní plnicím perem. Každý, kdo s ním psal, se s nimi setkal – kaňky! Dnes tu máme kaňky v barevném provedení na polymerové hmotě a ne v sešitě :-)

Co budete potřebovat: 
• Polymerovou hmotu (u mě Premo) různých barev (např. žlutá, modrá, zelená, červená a bílá
• Texturu Splat!
Nůž
Vykrajovátka
• Pomůcky pro práci s polymerovými hmotami (podložku, strojek…)

Postup:
1. Polymerovou hmotu si nejprve pořádně propracujeme, aby byla dostatečně měkká. Bílou zpracujeme na strojku na nejširší nastavení.

2. Postupně vmačkáváme barevnou polymerovou hmotu do textury. Vždy pracujeme jen s jednou barvou. Jakmile máme danou barvou pokrytou dostatečnou plochu textury, přebytečnou polymerovou hmotu odřízneme - seřezáváme ji tak, aby byla zarovnaná s vystupující plochou textury.

                    

3. Pokračujeme s dalšími barvičkami do té doby, než budeme mít pokrytou dostatečnou plochu textury.

                        

4. Poté, co budeme mít vyplněnou dostatečnou plochu pro zamýšlený projekt, vezmeme si plátek bílé hmoty a přiložíme ho na texturu. Pořádně ho k textuře přitlačíme – můžeme si pomoci válečkem. Pozor ale, ale se vám hmota k válečku nepřilepila a vy jste si tak hmotu z textury nevytáhli předčasně.

5. Podkladový plátek přilepíme k podložce a pomalu začneme texturu odchlipovat. Vtištěná barevná polymerová hmota nám zůstává na bílém plátu.

6. A teď je jen na Vás, co vytvoříte s výsledným plátkem.

TIP: Vzniklou texturu můžete přes pečící papír opatrně přihladit válečkem (ideálně s rukojetí) všemi směry a vytvořit tak hladký plátek.

Můžete vytvořit např. soupravu náušnic a náhrdelníku:

...nebo náušnice v decentnější černo-bílé variantě

   

Krásné slunečné dny!

Maruška