V den, kdy to bylo přesně 9 a 3/4 roku od chvíle, kdy se mi narodila dcera, jsem pro děti nachystala kouzelnický den. Dcera nedávno dočetla všechny díly této série a je Harry Potterem a jeho světem víc než nadšená. Sama jsem velkým fanouškem příběhů J.K.Rowlingové, a tak jsem si užila i samotné přípravy na ten velký den Úsměv...

Harry Potter oslava

 

Ráno přišla oběma dětem soví pošta, což byly bílé balonky, na které jsem nakreslila permanentní fixou obrys soviček. K "nohám" jsem jim přidělala srolovaný pergamen s kouzelnickou pozvánkou, mapou Školy čar a kouzel a osobní jízdenkou na Bradavický expres.

V noci před oslavou jsem upekla Hagridův narozeninový dort, což byl piškotový korpus s krémem, který jsem potáhla růžovým fondánem a popsala jsem ho stejně jako Hagrid nápisem s gramatickou chybou (což bylo pro mě coby knihomola a milovníka angličtiny opravdu utrpení :o)) Nazdobila jsem ho tak, aby vypadal jako ve filmu - takže tak, jakoby si na něj Hagrid cestou někde sednul :o)

Syn podědil kouzelnický hábit po svojí ségře a pro ni jsem ušila nový. Stačilo na něj pár metrů černé metráže a ušito jsem měla za jedno odpoledne. Nesměly mu samozřejmě chybět široké dlouhé rukávy, kapuca do špičky a vyšívaný odznak kouzelnické školní koleje. Vysoký klobouk a létající košťata jsme koupili v hračkářství a hůlky si děti vyrobily samy z proutků. 

Harry Potter 02

Na dveře WC jsem dala nápis "Komnata nejvyšší potřeby" :o)) 

Pro dokreslení celkové atmosféry na oslavě jsem na zrcadlo v koupelně napsala tajemný nápis a v předsíni viselo od stropu pár desítek dopisů ze Školy čar a kouzel, které díky tenkým provázkům, na které jsem je zavěsila, vypadaly opravdu tak, jakoby se vznášely.

Harry Potter 3

 Další, co se u nás doma vznášelo, byly dlouhé svíčky nad kuchyňským stolem. Přemýšlela jsem, jak to udělat, aby opravdu vypadaly jako začarované ... nakonec jsem koupila malé umělé svíčky na baterky, protože otevřený oheň by bránil tomu, aby mohly svíčky viset na provázku. Každou malou svíčku jsem pak opticky zvětšila tím, že jsem na ní udělala ze žlutého papíru A4 ruličku a to jsem pak celé zavěsila na tenké provázky a navázala na kuchyňské světlo nad stolem :o) Protože máme stůl přímo u okna, zvenčí to opravdu vypadalo, že se nám doma vznáší svíčky jako v Bradavicích :o)

 Harry Potter 4

 Průchod do pokojíčku jsem dětem ozdobila závěsem, který jsem pokreslila textilní fixou tak, aby vypadal jako zeď - a vstup do Příčné ulice byl na světě :o) Dětem jsem taky dala výtisk Denního věštce a zkusily jsme i Bertíkovy pastilky 1000x jinak.

Harry Potter 5

 

Odpoledne přišly ještě další děti a musím říct, že jsme si tento den užili opravdu všichni :o)

9 a 3/4 je přeci člověku jenom jednou za život! :o)