Prezidentské klání máme za sebou a nezbývá než věřit ve světlou budoucnost. Pro krátkodobý únik z všední reality tu pro vás mám další blog - blog No. 19:

 

KRÁTCE Z US, TÝDEN No. 4 a 1/2

neděle, 4. týden
Vzbudila jsem se kolem poledne. Vlastně mě vzbudil Raghú. Už po několikáté na mě volal. (Netušíce naprosto nic o noční story, o procházce Washingotem při západu slunce, o krátkém nákupu v Bethesdě, jež dal příležitost zajít na jedno, o dlouhém vykecávání v hospodě nad pivem a velmi pozdním návratu domů...)

Rozespalá jsem vylezla z postele zjistit, co chce. Prý kdy odjíždíme do NY. Na pohovce napůl sedí, napůl leží blondýnka, bez brýlí mi připadá jako docela kost. Raghú mi nadšeně sděluje, že jede s náma do NY, že už jí zařídil ubytování jen blok od našeho hostelu. Jsem rozespalá a jen nevěřícně koukám. Doufám, že se zeptal aspoň Petra...

Zalézám zpět do postele. Petr je, jako skoro každou neděli, v práci. Usnout už se mi nedaří. Beru tedy do ruky průvodce po NY, kterého jsem vyfásla od Petra. Je tam toho hodně. Opravdu hodně. Nalézám několik velmi zajímavých míst. Plán výletu vlastně ještě stále není. Beru do ruky počítač a snažím se najít nějaké reakce/zážitky lidí z NY. Oproti Washingtonu se totiž v NY platí každá památka. Respektive oni je nazývají "atrakce". Neplatí se zrovna málo, takže je dobré, si to rozmyslet.

Nacházím kumulativní vstupenku, newyorský pas. Poměrně zajímavá nabídka. Uvidíme, probereme.. Ze zvědavosti koukám na počasí. Skvěle. Příšítí víkend v NY přibližně 5°C, déšť. A větrno, v NY je vždycky větrno. Tak to bude mazec. Asi budu muset nakoupit před odjezdem ještě nějaké oblečení.

Když už jsem u toho počítače, píšu Petrovi, jestli s ním Raghú mluvil o nějaké osobě navíc na výlet do NY. Z chatu přímo cítím jeho nevěřícný pohled, když odepisuje: "Cože?!". Ne že by nám vadilo, že jede někdo další. To vůbec ne. Problém je, že tu osobu vůbec neznáme. Ani v nejmenším. A plán je hodně, ale opravdu hodně chodit. (To je zatím jedna z mála věcí, ve které máme jasno.)

pondělí, 5. týden
Posílám Petrovi své návrhy na plán akce v New Yorku. V odpovědi mi posílá nějaké svoje s tím, že to probereme večer. Upozorňuju ještě na nepříliš příznivou předpověď počasí. Raghú má už teď rýmičku. Večer se máme seznámit se čtvrtým členem výpravy.

Jmenuje se Alessandra a je celkem milá. Je tu na dva týdny, jinak pracuje v Londýně a pochází z jižní Ameriky. S naším skoroplánem zahrnujícím téměř výhradně pěší přepravu nemá problém. Ok. Snad to bude v pohodě. Večer debatujeme nad tím, co všechno v New Yorku podnikneme. Raghú chce bezpodmínečně jeden večer jít tancovat do klubu. Od naší kamarádky z New Yorku jsme pár tipů, kam zajít. S tím nemám problém, akorát to bude obnášet oblečení navíc. Většina klubů v New Yorku totiž požaduje "dress up" (lepší oblečení; pro dívky rozhodně sukně a nejlépe i podpadky, rifle se obecně netolerují).

Bádáme nad newyorským pasem na atrakce. Teoreticky se vyplatí, ale pravděpodobně bychom to všechno nevyužili. Navíc máme všichni ještě studentskou slevu. Návrh je tedy shozen ze stolu. Stejně tak i mé zbylé tipy. Tak já se budu zase přístě angažovat, chlapci!