Pampelína pro vás napsala návod na výrobu krásného ledového přáníčka. Pusťte se do toho s námi...

Nejprve si připravte kousek bílé čtvrtky a nabarvěte ji pomocí distress inkoustů - na kus igelitu nebo pracovní podložku naneste přímo razítkovacím polštářkem několik barevných odstínů, postříkejte vodou pomocí rozprašovače, papír v tom po celé ploše několikrát důkladně obtiskněte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni, a dejte ho sušit. Takto si můžete do zásoby připravit a nabarvit spoustu papíru, můžete experimentovat s různými barvami.

Než se vám papír usuší, připravte si kytičky. Na kousek čtvrtky natiskněte razítkem tři kytičky (inkoust musí být vhodný k embossování - tedy distress, nebo očka ColorBox), posypte je třpytivým embosovacím práškem, přebytečný prášek sklepněte a zatavte motiv horkovzdušnou pistolí. Kytičky pečlivě vystřihněte a do středu umístěte hřebíček s perličkou.

Nyní vezměte suchý nabarvený papír a pusťte se do zdobení. Pečlivě celou plochu potiskněte razítkem s motivem prasklin, okraje potrhejte ničítkem a opatinujte je pomocí houbičky. Do pravé dolní části otiskněte krucánkové razítko, motiv posypte třpytivým práškem, přebytečný prášek sklepněte a motiv opět zatavte. Nyní můžete celou kartičku obšít na šicím stroji.

Vezměte přáníčkový základ a přehněte jej. Na okraje protilehlých rohů přední strany přilepte diagonálně rozpůlený krajkový výřez. Nyní pomocí oboustranné lepicí pásky přilepte i připravenou kartičku. Do středu krucánkového motivu přilepte kytičky, dozdobte výseky lístečků, větviček a bílými kamínky. A máte hotovo :-)

 

MATERIÁL A POMŮCKY: