Blog a další na něj navazující jsou zpracováním materiálů z klubu  permakultura, domácí kosmetika, soběstačnost... 

Obsah - zkušenosti a poznatky členů klubu, informace z internetu s prokliky na zajímavé webové stránky, recepty


MOUKY - chemievjidle.cz

Hladká mouka

Polohrubá mouka

Hrubá mouka


ZDROJE MOUKY

Countrylife - hotové mouky

 

MLÝNY

Mlýn Valenta, Bakov nad Jizerou - k dostání je tradiční sortiment mouky, ovesných vloček, máku, krmných směsí, prosa, rýže,... Jako jeden z mála v republice vyrábí "tmavou špaldovou" pšeničnou mouku


ZDROJE OBILÍ

 


DOMÁCÍ MLÝNKY NA OBILÍ

KoMo - kamenné obilné mlýnky a vločkovače, elektrické i mechanické

Mlýnky na obilí - prodej a zasílání v ČR - originál salzburské, dřevěné, dřevo s keramikou nebo s granitem - ruční i elektrické, vločkovač

Salzburské mlýnky na obilí - stránky výrobce v Rakousku


 


Domácí těstoviny  (Lucie Filipská)

Zavářkové tak nudle, fleky a lasagne (teď mám lis na těsto tak chci zkusit i špagety). Mám pár let nudlovač a s tím je to zábava. Dělám si je do zásoby a suším abych nemusela dělat čerstvé před každým těstovinovým jídlem. Dobře se do nich ukládají vajíčka v době přebytku ;).

Podle toho, kolik mám vajec tak dělám buď : 4 vejce, cca 450g mouky (celozrnné, polohrubé nebo hrubé), lžíce vody, trochu soli (ty mám z kopce)

dřív jsem dělala jen s jedním vejcem z hrubé mouky (500g) a cca 50 ml vody. Lepší je nejprve si zpracovat opravdu vláčné, lehce hnětitelné :) těsto a pak zapracovat další mouku. Těsto musí být sice tuhé, ale zase musí jít rozválet valečkem na nudle. Líp se přidává mouka než voda. Já přidávám další mouku i během vyvalování v nudlovači.

Až vyválíš placky, nech je lehce oschnout. Na delčí nudle nebo pro práci se strojkem se nesmí nechat přeschnout, protože jinak se lámou. Málo suché se zase lepí k sobě.

 


Pokud některý z receptů zkusíte, napiště nám (přidáme poznámku o odzkoušení) - každá reference se může hodit :-)