Dobrý den, milí přátele.

Představuji Vám novou řadu tuhých přírodních šamponů. Proto se mi chce povědět Vám více o tomto docela vzácném kosmetickém výrobku na našem českém trhu – o pravém tuhém šamponu.

Co že to je – pravý tuhý šampon? 
Čím se líší od šamponového mýdla, ale také od průmyslového tekutého šamponu? 
Ćím to je, že tento druh šamponu získává stále větší popularitu v porovnání s ostatními prostředky pro mytí vlasů? 
Jaké jsou jeho výhody? 

Motto tuhých šamponů: Přirozenost, Pohodlnost, Ekonomie 

Tuhý šampon je spojením starobylých tradic a předních technologií v oblasti péče o vlasy. Je to inovační vysoce koncentrovaný výrobek. Už jenom z názvu je jasné, že hlavním rozdílem mezi tuhým a běžným šamponem je jeho konzistence. 

Šamponové mýdlo se skladá z rostlinných olejů, hydroxidu sodného a vody, je to tedy klasické mýdlo od začátku, ale se speciálně určeným složením olejů, vhodným pro péči o vlasy. 
Samozřejmě šamponové mýdlo je 100% přírodním výrobkem, ale vlasy jej bohužel akceptují ne hned, musíte vydržet nějakou dobu, aby si na něj vlasy zvykli.

Na rozdíl od šamponového mýdla je tuhý šampon vhodný pro všechny typy vlasů, jelikož na něj si vlasy zvykat ne musí.

Průmyslový tekutý šampon: na rozdíl od mýdla od začátku, které sestává z roslinných olejů a je plně přírodní výrobek, tekutý šampon obsahuje povrchově aktivní látky, které odpovídají za pěnění. 
Tyto látky jsou též přidávany do průmyslového mýdla, sprchových gélů, prostředků pro umytí obličeje, apod.

Povrchově aktivní látky mají různou draždivou schopnost: některé mají vysokou, jiné nizkou - ty se nazývají jemnými povrchově aktivními látkami.

Běžný tekutý šampon sestává na 80% z obyčejné vody. Zbylé 20% tvoří vlastní mycí komponenty - povrchově aktivní látky (nejčastěji jsou to chemické látky jako SLS, SLES), emulgátory, aktivní pečující složky a konzervanty. Ale ano, právě konzervanty. V tekutém prostředí jsou jednotlivé mycí komponenty značně nestabilní, a proto se přidávají konzervanty, přitom každá ingredience vyžaduje vlastní; konzervant. Takže ve výsledku platíte ne za mycí prostředek, ale za vodu a konzervační látky.

Pro výrobu obyčejných tekutých šamponů v lahvíčkách se používají tekuté povrchově aktivní látky, pro výrobu tuhých šamponů - tuhé povrchově aktivní látky.

Takže tedy tuhý šampon se líší od tekutého tím, že neobsahuje vodu, zahušťováče (emulgátory), konzervanty, ale také tím, že povrchově aktivní látky použité v takovém šamponu jsou tuhé.

Moje tuhé šampony jsou vyrobene z tuhých povrchově aktivních látek jemného účinku, vyrobených z kokosového oleje, které se dobře pění, dodávají vzdušnou krémovou pěnu, ale nezatěžují vlasy a nedraždí pokožku hlavy.

Tuhý šampon a jeho výhody. 

Je to směs přírodních mycích látek bez konzervantů s přídávkem extraktů a aktivních složek pro péči o vlasy.  Vysoušené ingredience z přírodních surovin nevyžadují konzervaci a jsou dobře uchovávany v přirozeném stavu. Při takovém způsobu výroby užitečné vlastnosti nejen že se neztrací, ale dokonce se zvýšují, protože při vysoušení se voda vypařuje, a tím se zvýšuje koncentrace užitečných látek.

V porovnání s běžnými tekutými šampony, tuhý šampon má spoustu výhod: 

- je to inovační vysoce koncentrovaný výrobek;

- je rekordmanem, co se týče obsahu užitečných a pečujících komponentů;

- pro jeho výrobu se používají přírodní ingredience;

- neobsahuje ve svém složení SLS, SLES, emulgátory a konzervanty;

- vlasy se promývají hned napoprvé, a déle zůstávají čisté;

- je velmi ekonomický, vystačí nadlouho: 50g tuhého šamponu odpovídají 300ml tekutého šamponu (vystačí na 40-50 použití);

- nezabírá moc místa a nikdy se nerozlije při přepravě, je pohodlný na cestě do fitka, bazénu, nebo na dovolenou;

- je ekologický a biologicky rozložitelný – nepotřebuje plastovou lahvičku, a to je skvělé, protože balení je potenciální odpad. Když používáme zboží bez obalu, pomáháme zachovávat naši planetu čistou;

- je přijemný jako dárek, jelikož je do věc poměrně vzácná. Obdarovaný se většinou podivuje: „Cože? To existuje?“ ale vždy to vyzkouší, alespoň ze zvědavosti. 

Ale hlavní výhodou tuhého šamponu je podle mě to, že je schopný udržet ve svém složení maximální množství přírodních užitečných aktivních látek – olejů, bylinek a dalších báječných věcí.

Nikde nenajdete tekutý šampon, obsahující ve svém složení bylinky, tuhé oleje (jako kakaové nebo mangové máslo) nebo jíly. A pokud ano, tyto aktivní látky jsou obsažené v tekutém šamponu v opravdu symbolickém zanedbatelném množství.

Dobře rozumím, že šampon je prostředek, který máme na vlasech jen chvíli, a nemůžeme od něj očekávat léčivý účinek; nicméně právě šampon nejčastěji příjde do styku s vlasy a pokožkou hlavy, proto je velmi důležité, aby jim alespoň neuškodil. 

Aplikace tuhého šamponu na vlasy je velmi jednoduchá, šampon se na mokrých vlasech okamžitě pění, skvěle čistí vlasy a nezatěžuje je, a aktivní ingredience v jeho složení pronikají hluboko do struktury vlasů, vyživují je a napájí nutnými vitamíny, mikroelementy a minerály. Po použití tuhého šamponu vlasy získávají zdravý vzhled a lesk, jejich tón a elasticita se obnovuje, neutralizuje se škodlivé účinky životního prostředí a vody z vodovodu. 

Jak je vidět, tuhé šampony jsou skvělou alternativou k šamponům tekutým. 
A věřte mi, jako Vašemu osobnímu zkušenému mydláři, že až poznáte v praxi všechny výhody tuhého šamponu, nebudete se chtít k tomu tekutému nikdy vrátit. 

Jak se tuhý šampon uchovává? 
V souvislosti s tím, že moje šampony obsahují velké množství přírodních komponentů, při jejich skladování je nutné dodržovat několik jednoduchých pravidel:

- jelikož spotřeba tuhého šamponu je minimální, naším hlavním úkolem je co nejdéle zachovat všechny užitečné vlastnosti a blahodarné aroma esenciálních olejů – právě proto se šampon prodává v plastovém kelímků s víčkem (materiál potravinářský PP).

- aby Vám šampon sloužil déle, doporučuje se mezi použitími vysoušet jej ve větrané mýdlence, aby měl přítok vzduchu ze všech stran (mj. i zespodu). Nesmíme dopusit, aby se nám šampon rozmočil. Po vysoušení můžete jej vrátit do krabičky a zavřit víčko. 
Pokud například berete šampon s sebou do fitka, můžete jej osušit papírovým ubrouskem, a po návratu domů otevřete kelímek a nechte šampon doschnout na suchém místě.

Svoje šampony skladuji v koupelnové skříňce.

Před začátkem používání šampon můžete skladovat po dobu 24 měsíců na suchém chladném místě.

Mimochodem sestavení a vyjmenování tohoto soupisu pravidel mi zabralo více času, než obvykle věnuji péči při vysoušení šamponu. 

А jak se používá? Velice jednoduše! 
Navlhčete vlasy a jemně po nich přejeďte šamponovou kostkou, zatím vzpěňte jej prsty. Rovnoměrně rozprostřete pěnu po celé délce vlasů, pomasírujte pokožku hlavy. Nechte působit pár minut pro větší účinek aktivních komponentů, a důkladně proplachněte vodou.

Zopakujte podle potřeby. Pro větší účinek použijte kondicionér na vlasy.

Tuhý šampon je velmi ekonomický – jedna kostka vystačí na 2-3 měsíce, v závislosti na délce vlasů a frekvenci používání. 

Každý druh mých tuhých šamponů je sestaven speciálně pro určitý druh vlasů a pokožky hlavy. 

V nové řadě tuhých šamponů v mém obchůdku najdete více než 10 druhů s odlišnými účinky pro různé typy vlasů. Vyzkoušejte je, a doufám, že najdete mezi nimi svůj pravý šampon. 

Děkuji za pozornost. 

Mějte se hezky, buďte zdraví a krásní!