Dobrý den, vítejte u jedenáctého dílu naší série rozhovorů, dnes s dream handmade alias Andreou Nicolletou.   Ptá se paja44.

                                                 

 1. Jak jsi se dostala k tvoření a k prezentování svých výrobků na Fleru?

Hlavním podnětem k tomu, abych vzala do ruky kleště, byla moje láska k náušnicím. :-D Jelikož jsem byla schopná pořídit si až 3 nové páry týdně, napadlo mě, proč si je nezkusit vyrábět sama. Po prvních kouscích se mezi mými kamarádkami zaprášilo a počet zákaznic rychle rostl. Po nějaké době se kamarádka zmínila o Fleru. Asi půl roku jsem jen nakukovala až mi to nedalo a spadla jsem do toho po hlavě. :-)

Ke kroužkování jsem se dostala náhodou. Na internetu jsem našla návod na kytičky z kroužků a moc mě to zaujalo. Hned jsem běžela do obchodu koupit kroužky a kytičky vyzkoušet. A jak to dopadlo? Chainmaille je moje láska na celý život. :-D

                                          


2. Řekni nám něco o této technice

Když se řekne chainmaille neboli kroužkování, je to pro většinu lidí velká neznámá. Málo kdo si tuto techniku výroby šperků spojí s historií. Chainmaille byl nejčasnější formou kovové zbroje. Byl pravděpodobně vynalezen před 5. stoletím starými Kelty. Název Maile pochází z francouzského slova "Maille", které je odvozeno z latinského "Macula", což znamená "oko sítě".

                                           3. Co tě v tvé tvorbě inspiruje

Tak různě. Někdy barevná kombinace, jindy zase styl oblékání, příroda. U tohoto náhrdelníku jsem se inspirovala právě přívěskem, který jsem chtěla nějak zakomponovat.

                                     4. S čím při tvoření nejvíce bojuješ?

Určitě s nedostatkem času a občas i s nedostatkem kroužků správné velikosti. Někdy dostanu skvělý nápad, ale nemohu ho zrealizovat, protože nemám tu správnou tloušťku a velikost kroužků.5. Kolik času věnuješ tvoření a kolik času bys mu chtěla věnovat?

V poslední době maximálně 3 hodiny týdně, protože jsem právě dokončovala školu. Čekají mě ale 3 měsíce prázdnin, tak věřím že se to zlepší. Nejraději bych tvorbě věnovala alespoň hodinu denně.

6. Na kterou fázi tvorby a prodeje se těšíš nejvíc a nejmíň?

Nejraději mám finální fázi tzn. dobu, kdy pospojovávám poslední kroužky a nemůžu se dočkat až se s novým výtvorem pochlubím.

 
Naopak nejméně mě baví focení a následná úprava fotografií. Tedy né, že by to bylo tak nezáživné, ale ta lenost vzít do ruky foťák a naaranžovat si pozadí.... :-D7. Ukaž nám foto prvního výrobku a posledního, abychom viděli tvůj vývoj...

 Úplně první náušnice                                            První kroužkované náušnice

                          Nejnovější kroužkovaný náramek


8. Co považuješ za svůj největší úspěch a naopak za největší neúspěch ve své tvorbě?

Za úspěch považuji každý prodaný kroužkovaný šperk, protože zájem o ně není takový, jaký jsem očekávala.

Neúspěchem je pro mě nápad, který nejde technikou chainmaille zrealizovat.9. Čeho by se měli vyvarovat ti, kdo s tvou technikou začínají?

Určitě velice důležité je dát si pozor, aby byly všechny kroužky pořádně zavřené. To udělá na výsledném dojmu opravdu mnoho.10. Jaký materiál bys nikdy nepoužila a s čím naopak ráda pracuješ?

Velice jsem si oblíbila eloxovaný hliník. Jeho barevnost, lehkost a stálost je nenahraditelná.

                                       


Naopak už nikdy nepoužiji ručně štípané kroužky.11. Kolik místa tvé tvoření pohlcuje? Máš nějakou pracovnu, svůj "pracovní kout," nebo tvoříš na různých místech - třeba i na cestách?

Protože přebývám v maličkém pokoji, kde není zrovna moc místa nazbyt, jsou boxíky a krabičky s materiálem rozmístěné kde se dá. Ty větší bohužel i na zemi.

Když cestuji, musím mít pokaždé kleštičky a pár kroužků s sebou. Kroužkuji i ve škole při přednáškách, ve vlaku. Kdyby to šlo kroužkuji všude :-)


12. Máš nějaký oblíbený rituál při tvoření? Např. oblíbenou hudbu, nápoj, jídlo?

Nejlépe se mi tvoří za doprovodu klavírních skladeb od Yirumy.


13. Co na tvou tvorbu říká partner, rodina a přátelé?

Velkou oporu mám ve svém příteli. Prožívá se mnou každý úspěšný moment - od vyrobeného šperku, přes účast v top výběru až po prodej.

                                             14. Chtěla by ses tvořením živit?

Chtěla bych... Mým snem je živit se výrobou šperků a také fotografováním. Obávám se, že mě to neuživí. Studuji cestovní ruch. Tak snad najdu uplatnění tam.

                                             


15. Když netvoříš na Fler, vyrábíš něco jiného a případně co?

Vyrábím běžné ketlované šperky pro kamarádky, momentálně už jen na zakázku a také dělám opravy či úpravy všemožných šperků.16. Chceš se ve své tvorbě někam posunout? Naučit se jiné techniky, jiný styl či tě pohltila tvoje současná tvorba u které chceš zůstat?

Jsem typ člověka, který by si chtěl všecičko vyzkoušet. Neříkám, že bych chtěla umět všechny techniky, ale mám vysněné tvoření, do kterého bych se chtěla pustit jen co to finanční a časová stránka dovolí. Ale určitě bych se chtěla zdokonalovat v kroužkování.17. Kolik je ti biologicky let a na kolik se cítíš?

Biologicky je mi 24 let. Vypadám na tak na 18 a jsou dny kdy se chovám jako puberťák. :-D

                                              


18. Jaké jsou tvé další zájmy kromě tvorby?

Druhým mým velkým a o dost starším koníčkem je fotografování. Bohužel musím říct, že z důvodu nedostatku času bylo poslední dobou odsunuto do pozadí.
19. Bez čeho nebo bez koho si nedokážeš představit svůj současný život a bez čeho se v životě bez problémů obejdeš?

Bez rodiny přátel, zvířecích mazlíčků, páru kleští a fotoaparátu. :-D

Naopak bych se určitě obešla bez lží, pomluv a závisti.20. Jak si představuješ svůj ideální den?

Můj ideální den má 48 hodin :-D21. Jaké ti chutná pivo?

Svijany - kvasnicové :-)22. Ukážeš nám výrobek na který jsi nejvíce pyšná?

Na náhrdelník X možností v jednom a to nejen pro neobvyklý nápad, ale i jeho provedení. :-)

                                   

 

 

Děluji ti za zajímavé povídání a přeji hodně úspěchů--paja44.