Před časem jsem si založila svůj Fler Box s názvem RŮŽOVÁ PRO PRSA.

Mnoho děvčat se mě ptalo, co za tajemství se za tím názvem skrývá. Myslím, že právě teď nastal ten pravý okamžik odhalení.

Růžová barva je symbolizující pro boj s rakovinou prsu.

Myšlenka podporovat projekty boje proti rakovině prsu vznikla v mateřské firmě Avon v USA v roce 1992, kdy byl založen Fond pro zdraví žen. Úsilím tohoto fondu je kromě jiného podporovat i boj proti rakovině prsu.

Avon Cosmetics v České Republice bojuje již 18. rokem proti rakovině prsu v rámci iniciativy Avon proti rakovině prsu. Do celosvětového projektu se firma zapojila v roce 1997 prodejem produktů s růžovou stužkou, které prodávají Avon Ladies a Avon Gentlemeni bez nároku na provizi. Za dobu fungování projektu se podařilo na prevenci, podporu nemocných žen a další výzkum nemoci předat již 82 milionů korun.

Nejdříve to tedy byla růžová stužka, později jsou to růžová trička, letos s velkým srdíčkem na přední straně.

 

 

AVON POCHOD 2015

15. ročník AVON Pochodu projde Prahou v sobotu 6.6.2015.
Ze Staroměstského náměstí vyrazíme ve 12:00 a zamíříme nově na Rohanský ostrov.

Díky lidské solidaritě se každoročně koná růžový AVON Pochod, kterého se účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu.

Růžové tričko je zároveň vstupenkou na pochod. Nemusíte se zúčastnit právě toho pražského, ale podobné akce probíhají po celé ČR.

Byla bych velmi ráda, kdyby můj blog pomohl třeba alespoň k zamyšlení, jestli pro své zdraví děláme, co můžeme. Jestli dodržujeme prevenci rakoviny prsu, docházíme na pravidelné kontroly a ovládáme samovyšetřování prsů. Včasná prevence a odhalení je úspěšným krokem v léčbě karcinomu!!!! 

Ženy a dívky, buďme pyšné, že máme zdravá prsa. A držme všechny palce těm z nás, které prochází právě teď třeba nelehkým údělem onemocnění a přejme jim  uzdravení ! ( Lucko, Zlatokopky na Tebe moc, moc vzpomínají !!!!)