Pohádku o Popelce známe všichni. Byla nucena přebírat sesypané luštěniny. U mě je to jinak. Já přebírám kousky polodrahokamů :o)) a dělám to samozřejmě ráda :o)

 

Už jako malá jsem si ráda hrála s barevnými kamínky. A teď pokaždé, když mi přijde nová zásilka s minerálními zlomky, těším se, až přestřihnu vlasec na kterém jsou navlečeny a začnu se v nich přehrabovat a rozdělovat je na různě velké kousky. Je to pro mě určitý způsob relaxace. Baví mě se všemi těmi barevnými „kamínky“ probírat a vymýšlet různé varianty náramků. Ráda je kombinuji i s nerezovými prvky z chirurgické oceli nebo minerálními, případně i dřevěnými korálky. A jak jsem se k tomu dostala?

 

Všimla jsem si, že většina žen poslední dobou ráda nosí klasické korálkové náramky. Já osobně mám doma také několik minerálních. Jsou elegantní, decentní a tvarově dokonalé. Ale tak nějak mi přišlo líto, že jdou do pozadí ty mé oblíbené přírodní zlomky. Přitom právě z nich se dá vykouzlit moc pěkný originální doplněk. A tak jsem se rozhodla. Stala se ze mě dobrovolně Popelka :o) Trávím teď své volné chvilky přebíráním, ale taky "navrhováním" a následně navlékáním a mám vždy velkou radost z každého nového kousku, který vyrobím.

 

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Ale i když náramky vypadají jednoduše, je třeba jim věnovat více času. Kolikrát jsem už navléknuté minerály zase stáhla z gumičky, protože mi přišlo, že na sebe některé kousky dobře nepasují. Snažím se také dodržovat velikost jednotlivých kousků. A to se ještě často potýkám s mou počínající dalekozrakostí, když hledám dírku pro navléknutí :o)). Přesto je výroba náramků z minerálních zlomků mojí velkou zálibou a moc mě potěší, když se některý z nich zalíbí i vám. Stydlivý úsměv

A schválně jestli uhodnete jaký název jsem jim dala?  Odpověď najdete  TADY ;o)

 

Děkuji za váš čas a přeji všem nádherný zbytek dne i následující období.Pusa

 

image     image