Už je to tady! Už je to tady! Už je to tady! A co? No přece výlet do New Yorku. Do města barevných a zářivých mrakodrapů! Nebo ne? Nebo si to s něčím pletu?! Blog No. 20:

 

VELKÝ VÝLET DO NEW YORKU - část I.

středa, 5. týden
Oba chlapci, Raghú i Pert, jsou solidně nachcípaní. Řešíme, jestli by nebylo lepší výlet odložit. I vzhledem k počasí. Lístky na bus lze stornovat celkem bez problémů,za hostel je zaplacená jen nepatrná záloha. Závěr je, že žádné rušení nepřichází v úvahu.

čtvrtek, 5. týden
Je večer. Nejvyšší čas sbalit věci na výlet do NY. Jenže co? A kolik? Počasí se má dost výrazně měnit, to abych si sbalila půl šatníku. Hledám kompromisy. Nějaké nacházím, nějaké ne. Všichni ostatní si berou dvoje boty. Toho jsem ušetřena, protože mám stále jen jedny uzavřené. Sbaleno. Snad nic nechybí. Kartáček na zuby mám. Petr pro jistotu bere větší lékárničku.

pátek, 5. týden
Ráno s věcma do práce. Odpoledne je tradiční lab-meeting. Šéf musí někam odejít, meeting se posunuje o hodinu a půl. Napjatě sleduju čas, nevím, jestli stihnu sraz. Uff, vyjde to tak akorát. Po meetingu mám 5 minut na to, abych odešla. Jsem na místě včas, stejně tak Alesandra. Nikoli chlapci. Petr nemá moc velké zpoždění, zato Raghú nestíhá. Shuttle nám ujíždí před nosem. Nevadí, na metro to není daleko a ani s tolika věcma to není nijak náročné. O stanici metra dále zdárně nalézáme zastávku autobusu.

Autobus má jet za cca 30 minut, ale několik lidí už tu čeká. Sedadla nejsou daná. Vypuká lehká panika ohledně čtvrtého lístku na bus. Lístek je zdárně nalezen. Po kontrole lístků příslušným zaměstnancem autobusové společnosti se většina naší skupiny vydává do obchodu. Zůstávám u zavazadel, jsem plně vybavena, nic nepotřebuju - mám vodu, svačinu, ovoce... Dá se očekávat, že bus bude mít zpoždění, vyjíždí z jiné části DC. Nepříliš daleké, ale provoz je provoz.

Zpoždění je jen cca 25 minut, pohoda. Dokonce na nás vyšla i slušná místa, ne přímo u toalety. U vstupu do busu dostáváme ještě lahev vody. Vzhůru o NY! Předpokládaný příjezd 21:30. Zpoždění na příjezdu do NY máme asi hodinku. Zbývá najít příslušnou stanici metra a zdárně přestoupit na kýžený vlak. V newyorském metru je pekelné vedro. Oproti předpokladu se ukáže být problematické spíše koupit MetroCard než najít správný vlak. Ale to je jen první dojem, záludnosti newyorského metra se ukazují až při přestupu.

Alesandra má jiný hostel než my, protože v našem už nebylo místo. Hledáme napřed ten její. Jít podle GPS se může zdát snadné, ale musí to mít v ruce někdo, kdo s ní umí zacházet. Před půlnocí se konečně dostáváme do našeho hostelu, jsou od sebe asi jen pět minut chůze. Je to loft, vedený trochu jako kolej. Pokoj máme hned u koupelen. Možná výhoda, možná ne. Mile nás překvapí, že v ceně je snídaně. To tady opravdu není obvyklé.

sobota, 5. týden
Ráno máme s Petrem v plánu vyrazit velmi brzo. Chceme stihnout východ slunce nad NY. Cílem je mrakodrap Rockefelerova centra, Top of the Rock. Vstáváme před půl sedmou. Snídaně je opravdu velmi milým překvapením, mají tu vše: cereálie, chleba, vafle, marmelády, burákové máslo, ovoce, čaj, kafe... Žádný evropský švédský stůl, ale pěkná americká snídaně. Co si kdo uloví z dané nabídky. V devět to zaměstnanci sbalí a už nedostanete ani kůrku chleba. Takže zároveň je to dobrá motivace vstávat včas :)

Rychle pobereme něco málo, žádný čaj či kafe, na to není čas. Obloha se pomalu projasňuje a my bychom rádi byli nahoře aspoň v osm. Level 1 - metro. Zdárně zvládnut. Level 2 - najít Top of the Rock. Po drobném zaváhání také zvládnut. Přicházíme právě včas, zrovna otvírají budovu.