Krasojízda pokračuje! Vítejte v New Yorku. Blog No. 22:

VELKÝ VÝLET DO NEW YORKU - část III.

ještě pořád sobota, stále 5. týden
Sbíháme po schodech dolů. V prvním podlaží potkáváme neodmyslitelný Starbucks. V amerických městech je na každém druhém rohu, v New Yorku to platí dvojnásob. Petr nic nechce, divné, kafe on opravdu rád. Možná to přetrvávající nachlazení.. Objednávám si svůj čaj. Konečně!

Prý se mi úplně proměnila nálada.
image

Kdo ví, možná. Ostatně, já jsem říkala, že jsem závislá na černém čaji s mlékem. On, lékař, mi to nevěřil. Že o tom nikdy neslyšel.

Ve vyhřátém metru nastupujeme do jednoho z vlaků potřebným směrem. Cestou ladíme trasu a shodujeme se, že další přestup je zbytečný, zbývající kus cesty dojdeme pěšky. Ostatně není to nijak daleko.

Vystupujeme na dolním Manhattanu.
image

Raghú a Alesandra už na nás čekají. V plánu je výlet lodí k soše Svobody a na Ellis island. K pokladně se dostáváme celkem rychle, na lístcích máme čas 12:30. Ptáme se, zda tam musíme čekat nebo stačí přijít na daný čas. Bohužel, musíme čekat. Při čekání se rozhlížíme kolem. Mají tu zajímavý památník všech utonulých.
image

Vlastně to vychází akorát - procpat se frontou (kde je snad více lidí než na Velké čínské zdi), projít bezpečnostní prohlídkou..

Jsem v NY. Tady jsou bezpečnostní prohlídky pomalu i v obchodech. U výletu lodí je ale bezpečnostní prohlídka letištního typu. Zabavují všechno, včetně pepřáků a pití. Sbohem můj pepřáku. Jsem naštvaná, protože pepřák mi nesebrali ani v Číně a teď tohle. měla jsem to vědět.

Konečně se nasoukáme na loď a hledíme ulovit co nejlepší místa. Je těžké si vybrat, stejně nakonec mají pořádný výhled jen ti, co jsou přímo u zábradlí. Před námi jsou krásně barevné mrakodrapy. Ale to není New York, nenechte se zmást, to je New Jersey.
image

První zastávka je ostrov se sochou Svobody. Je to celkem malinký ostrov, socha na jedné straně, budova se záchodky a občerstvením na druhé. A přístavní molo. A davy lidí, všude. Ač je ostrov maličký, není problém ztratit zbytek skupiny ve chvíli, kdy vytahuju foťák.
image

Ale je odsud skvělý výhled na Manhattan.
image

Stejně jako na New Jersey.
image

Nemám tušení, kde je zbytek. Měla jsem pocit, že je vidím kousek před sebou, ale to byl někdo jiný. Procházím ostrůvkem a jdu až k molu. Tam čekám na ostatní. Lodě nejsou nijak obrovské, ale lidí se na ně vejde spousta.
image

image

Čekám asi 15 minut. Někdo volá. Raghú. Ptá se, kde jsem. Za dalších pět minut přicházejí. Nalodíme se a směřujeme na Ellis island.Je to ostrov s velkou budovou, skrze kterou procházeli všichni imigranti. Byli zde zkontrolování jak oni po fyzické stránce, tak i jejich zavazadla. Dnes je to velké muzeum o osidlování Ameriky. S mizerným osvětlením nevhodným pro fotky jako obvykle. Poté nastupuje opět na loď a míříme zpět k Manhattanu. Máme už docela hlad.

Poslední rozloučení s New Jersey:
image

(Taky máte pocit, že New Jersey je zajímavější, rozmanitější a barevnější než NY?)