V dalším pokračování mého blogu KÁMEN S DUŠÍ se chci zaměřit na velice oblíbený a v dnešní době hodně žádaný kámen - labradorit. 

Má nádherný opalizující vzhled může být přiřazen všem energiím, planetám a elementům. Je to vysoce mystický a ochranný kámen, vnáší světlo do života, je kamenem esoterického vědění, zasvěcuje do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energie útočící na auru, potlačuje strach, nejistotu, zbytky starých zklamání i z minulých životů, posiluje víru v sama sebe, uklidňuje příliš aktivní mysl, rozbíjí iluze a proniká ke kořenům myšlení, vyvolává potlačované vzpomínky na minulost, přináší sílu a vytrvalost, je kamenem proměny a pomáhá nám v době velkých změn. 
Léčebné využití: léčí nachlazení, revmatismus, ulevuje napětí při menstruaci, upravuje rovnováhu hormonů, metabolismus, odstraňuje stres, snižuje krevní tlak, hledá a léčí příčiny nerovnováhy.
Znamení zvěrokruhu: kozoroh, ryba, vodnář

Ukázky šperků, které vyrobily šperkařky z labradoritů koupených u mne v obchůdku.

   

    Brouček - Kovařík

Vrabčák     O noci svatojánské

Pohled do nikam     Oko labradorit

Tři zlatá vejce      Lehce až lehounce (labradorit)

Modrá je dobrá (vlasová spona )     

Anděl ochránce      <span>rozkvetlá Kleopatra | <a href="https://static.flercdn.net/i4/products/dd2/f/25/67/05846725_aoyuva.jpg" target="_blank">Zobrazit plnou velikost fotografie</a></span>

    

Plachetnice       Stále čekám..../labradorit, apatit/