Jak jsem slíbila, přináším pokačování předchozího blogu věnovanému Pinterestu a jeho užití pro začátečníky.

Na Pinterestu existují samozřejmě nástroje, které vám umožní jednodušší obsluhu stránek. Nejžitečnější a nejběžnější je pravděpodobně možnost instalace ikonky "pin it" do vašeho prohlížeče. Zkoušela jsem to na Firefoxu a funguje to perfektně.

Stačí si otevřít stránku Pinterestu "Goodies" a jednoduše přetáhnout myší tlačítko "pin it" (Pin It Button). Na stránce je i video, takže jednodušší to už fakt nemůže být :)


Jakmile máte tlačítko "pin it" na liště, můžete začít připichovat dle libosti aniž byste museli otevírat samotný Pinterest. Jednoduše si vyberte stránku a připichujte jak je libo.


Otevřeli jste si stránku, pokud ji chcete uložit na Pinterest, stačí kliknout na tlačítko "pin it". Vyskočí okno, ve kterém zvolíte jeden z obrázků, ten se zobrazí u "pinu".


V dalším okně zvolíte nástěnku a napíšete popis.
Pokud nechcete dopisovat text ručně, označte prvně na stránce myší text, který chcete užít jako popisek.Ten se automaticky převede jako popisek pro Pinterest,Potvrdíte červeným tlačítkem "Pin It". Ukáže se okno s nabídko si pin prohlédnout, "tweetnout jej, nebo sdílet na facebooku.


Můžete zvolit prohlédnutí na Pinterestu, pak se vám otevře v novém panelu prohlížeče.

 

No není to snadné? :) 
atti