V klubu Cardmaking proběhla letní akce Tajný lift 2015. Dobrodružství této akce spočívá v tom, že kapitánka vybere předlohu k liftu*. Vytvoří podle ní své přání a to pošle další tvořilce. Nově vytvořené přání je pak předlohou pro další v řadě. Je to něco jako cardmakingová tichá pošta. 

*lift=tvorba přání podle předlohy, inspirace již existujícím přáním

 

Výzvu k tajnému liftu přijalo letos tolik zájemkyň, že byly z časových důvodů rozděleny do skupin A a B. Skupinu A organizovala Ilona (IlonaK2) a o skupinu B se starala Jitka (Výtvarné zážitky). 

Společně jsme vybraly půvabné přání od Andrey Ewen.

...............................................................................................................................................................................................

 

Skupina A

Přání č. 1 - Ilona: Velice se mi líbil jemný a romantický nádech, který jsem se pokusila zachovat alespoň kombinací modré s hnědou, vzorovanými papíry. Základní kompozici jsem zachovala, ubrala jsem jen kytičky na stužce a ubrala na počtu perliček.

  

Přání č. 2 - Sedma - zachovala kontrastní kraje, počet kytiček, základní kompozici a nechybí ani stužka. Přání je v příjemných barvách.

   

 Přání č. 3 - Mandle zvolila hnědé a žluté tóny, kraj prošila, místo stuhy dala krajku a místo textového razítka razítko obrázkové. Zmizela stužka, ale předloha je stále zřejmá.

  

Přání č. 4 -  Šány-materiál zvolila žluto-zeleno-šedé papíry. Místo prošitých krajů je několik kamínků, čímž je vrací na přáníčko. Místo razítka volí výsek. Stužka mizí.

 

Přání č. 5 -  Jana Svobodová posouvá umístění perliček. Barevnost je přírodní, jemná. Místo výseku je výrazný konflík. Kompozice je zachována.

   

Přání č. 6 - Venýsek. U šestého přání se vracíme k jemné barevnosti přání č. 3. Kompozice se malinko mění a objevuje se textové razítko, i když umístěné jinde.

  

Přání č. 7 - Katie-25 volí příjemné tóny a kontrastní okraje. 

  

Přání č. 8 - Věra Anastázie Havlíčková. U osmého přáníčka je barevnost přírodní, hnědá a tmavě žlutá. Razítko je umístěno dole. Jinak zůstává počet hlavních prvků - 1 velký podkladový papír, 3 menší obdelníky. Přání je poprvé obdélníkové, nikoliv čtvercové.

  

Přání č. 9 - Pepis. Bílá a modrá jsou barvy pro poslední přání v řadě. Základní kompozice 3 obdélníků je stále patrná.

  

Shrnutí na závěr:

Nadšení do tajného liftu bylo úžasné. Většina přání byla během několika dní zpátky. Super. Moc se mi líbí, že kompozice předlohy je patrná, ale že měl každý možnost vyjádřit se zdobením či volbou barev.

Tvořilky této skupinky se nebály kombinace vzorů a hojně také využily embosované papíry. Každé přání má pěknou a příjemnou barevnost.

Díky všem!

IlonaK2

.............................................................................................................................................................................................. 

 

Skupina B

1 - Jitka (Výtvarné zážitky):  Ponechala jsem růžovou barvu, ale použila ji v hravějším stylu. Zvýraznila jsem vzorování, rozhýbala okraje štítku, nahradila jsem textovou dominantu 3D větrníkem a nápis posunula níž. Stuha stejná jako Ilonině přání je čirá náhoda :)

  

 

2 - MS Design zůstala u obdélníkové kompozice, čtvercového štítku a růžové barvy, kterou nahradila kontrastní okraje; ubrala na vedlejších ozdobách a přání posunula k romantickému stylu shabby chic.

   

 

3 -  Ma-Kup dodržela obdélníkovou kompozici, čtvercový štítek i obroušené okraje, změnila barevnost, zvýraznila subdominantu a vytvořila přání v námořnickém stylu.

     

 

4 - Lada dodržela čtvercový štítek, rozšířila formát, použila jednodušší vzory papírů. užší borduru a vypracovanou dominantu, místo původní subdominanty přidala mašličku a zdůraznila rohy perličkami, což se ujalo i v dalších pracích; vtipným obrázkem a barevností přiblížila přání chlapeckému světu.

  

 

5 - Tore použila čtvercový formát a veselou barevnost, dodržela provázkovou borduru i detaily, zvětšila dominantní plochu s razítkem a změnila ji na obdélník; přání vtiskla dojem letní rozvernosti.

  

 

6 - Pusinkova1 zachovala čtvercový formát, vzorované papíry, dominantu v podobě vybarveného otisku i zdobení v rozích a vytvořila optimistické přání s domácí pohodou.

  

 

7 - Helen Cards dodržela předcházející formát a zčásti i detailní zdobení, střední podkladový obdélník otočila do vodorovné polohy; tlumenými barvami a obrázkem s ptáčky vytvořila přání se staromilskou náladou.

  

 

 

8 - raramente použila taktéž čtvercový formát, základ z krafty papíru, bílé podložení a perličky, červenou barevnost zýraznila, vypustila stuhovou borduru a dominantním učinila luxusní kovový klíček umístěný z větší části mimo hlavní štítek.

   

 

Shrnutí na závěr:

V průběhu tajného liftu jsme v této řadě vystřídaly formáty, od štíhlého po čtvercový, i různé styly a s nimi spojenou barevnost.

Zachována zůstala základní kompozice obdélníkových štítků a jejich podložení papírem, více či měně kontrastním. Většina z nás použila též linii ze stuhy, krajky nebo provázku. Na hlavním štítku se střídaly obrázky a otisky obrázkových razítek. Na pozadí jsme využily zejména sestavy "hotových" papírů.

Všechny přihlášené dámy výzvu přijaly a svou verzi podle časových možností odeslaly. Rekordní termín byl 1 den!

Děkuji všem za krásné příspěvky 

Jitka, VyZa

...............................................................................................................................................................................................

 

K tomuto tajnému liftu vyhlašujeme tipovací soutěž. Do nedělního rána 20.9.2015 můžete tipovat autorství v komentářích pod přehlídkou. Na nejúspěšnější tipující čeká věcná odměna, kterou si vybere z obchůdku Výtvarné zážitky.

Nápověda pro tipující: 

Helen Cards, Jana Svobodová, Katie_25, Lada, Ma-Kup, Mandle, MS design, Pepis, Pusinkova1, raramente, sedma, šány-materiál, Tore, Venýsek, Věra Anastázie Havlíčková.