Nápověda pro Fler fotogalerii


Jaká jsou pravidla pro Fler fotogalerii?
Fler fotogalerie má, stejně jako prodejní část Fleru, svá pravidla. Před vkládáním fotografií se s nimi, prosím, seznamte. Více informací nalezneze zde.

Jaký formát fotografií je vhodný pro nahárávní?
Fler fotogalerie umožňuje nahrávat fotografie do rozměru 5200x5200 px a velikosti 8 MB, pouze formátu JPG. Systém nahrávané fotografie vždy zmenšuje a uchovává je maximálně ve velikosti 2000x2000 px. V případě potřeby archivace tedy nemažte vkládané fotografie z vašeho počítače.

Fotogalerie mi nefunguje správně, co mám dělat?
Fler fotogalerie nabízí mnoho pokročilých funkcí (např. označování infobodů na obrázku, hlídané nahrávání fotografie a další.) a z těchto důvodů vyžaduje pro správné zobrazování moderní internetové prohlížeče. Pro bezchybný provoz fotogalerie tedy doporučujeme prohlížení fotogalerie v nejnovějších verzích nejpoužívanějších prohlížečů: Mozzila Firefox, Google Chrome, Opera nebo Internet Explorer. Ve starších verzích prohlížečů nemusí vše fungovat bezchybně.

Jak vložit odkaz na Fler zboží k infobodu obrázku?
Infobody mohou, mimo běžný text, obsahovat také obrázek a odkaz na zboží z Fler.cz. Odkaz vytvoříte tak, že místo textu vložíte dvojitý křížek, katalogové číslo zboží a na závěr opět dvojitý křížek. Text infobodu tedy může vypadat např. takto: #12345#. Obrázek zboží se ukáže až při opětovném zobrazení fotografie.

Jak třídit fotografie do alb?
Vaše fotografie můžete mít ve Fler fotogalerii volně nebo zařazená do alb. Řazení do alb je jednoduchou možností, jak se ve svých fotografiích lépe orientovat, proto tuto možnost vřele doporučujeme. Jednotlivé fotografie mohou být zařazeny v jednom nebo i více vytvořených alb. Alba můžete snadno vytvořit v sekci Správa alb, fotografii do alba (alb) zařadíte buď ihned při vkládání fotografie nebo kliknutím na ikonku u alba v detailu fotografie.

Jak spravovat alba?
Správu alb naleznete zde. K dispotici jsou funkce vytvoření, přejmenování a smazání alba. Při smazání alba se fotografie (pokud nejsou zařazeny ještě do jiných alb) přesunou do stavu "nezařazené".

Jak upravovat vloženou fotografii?
Veškeré úpravy vloženýh fotografií můžete vytvářet v detailu fotografie. Většinu základních změn můžete provádět kliknutím na ikonky (nadpis, popis a zařazení do kategorie). Dále je k dispozici možnost vkládání infobodů, jejich editace, skrytí fotografie, smazání fotografie nebo vkládání klíčových slov. To vše pomocí tlačítek přímo na stránce detailu fotografie.

Jak na vyhledávání fotografii?
Fotografie jsou vyhledávány podle nadpisu a klíčových slov. Chcete-li, aby vaše fotografie byly snadno dohledatelné, dbejte na řádné vyplnění klíčových slov.

Jak zobrazit konkrétní album daného uživatele?
K tomuto účelu můžete použít modrý panel v sekci Fotogalerie (listování fotografiemi). Vyberte položku Fotografie uživatele > Vepište přezdívku uživatele > Vyberte požadované album.

Co jsou oblíbení uživatelé a jak si je vytvořím?
Nezaměňujte, prosím, oblíbené uživatele v prodejní části Fleru a ve fotogalerii. Jedná se o odlišné seznamy uživatelů, které jsou na sobě nezávislé. Chcete-li ve fotogalerii přidat některého uživatele do oblíbených, vyhledejte jeho jméno v hledacím okýnku (vpravo nahoře) a v seznamu uživatelů klikněte na "Přidat uživatele do oblíbených". Tuto akci můžete provést také v detailu fotografie (pravý dolní roh fotografie).