Fler rank - systém hodnocení prodejců

Fler rank je relativně složitým souborem automaticky generovaného hodnocení prodejců, který kopíruje křivku jejich oblíbenosti, prodejnosti a prodejní aktivity. Na základě Fler ranku dochází k třídění prodejců s vizuálním výstupem na stránce Prodejci (řazení Top Stars) a také bude mít dopad na některé benefity prodejců.

Jaké parametry Fler rank hlídá a jak se počítá?

Přesný algoritmus výpočtu Fler rank je neveřejný a je souborem mnoha parametrů s různými důrazy. Jednotlivé položky tohoto složeného souboru hodnocení jsme však odtajnili. Jsou kombinovány z těchto parametrů:

- množství prodaného zboží
- jeho celková cena
- oblíbenost prodejce
- celkový počet zobrazování jeho zboží
- počet kladných hodnocení
- množství oblíbeného zboží ve FlerBoxech
-
množství zobrazení v Top výběrech

Důrazy těchto parametrů jsou z důvodu možných snah o manipulaci neveřejné, řazení seznamu výše je náhodné. Fler rank počítá u většiny parametrů pouze 12 měsíční historii.

Hodnota Fler ranku u prodejců dosahuje hodnot 0.00 - 100.00. Hodnota Fler ranku je relativní hodnotou, která je pohyblivá v závislosti na pohybu této hodnoty u ostatních prodejců. Snížení hodnoty Fler ranku tedy nemusí znamenat, že u prodejce došlo ke snížení některého z parametrů, ale že některé parametry ostatních prodejců s ohledem na měřeného prodejce posílily. Stejným způsobem může být intepretováno zvýšení Fler ranku (nemusí dojít k navýšení některého z parametrů ale ke snížení parametrů u ostatních prodejců).

Aktuální verze algoritmu: 2.11

Provozovatel Fler.cz si vyhrazuje právo na pravidelné i nepravidelné změny a úpravy hodnotícího algoritmu a také na vyřazení prodejce z hodnocení Fler rank (například z důvodu platební nekázně apod). Na četné dotazy uživatelů ohledně ručního hodnocení také oznamujeme, že tento parametr již byl z hodnocení Fler ranku zcela odstraněn.

---

Vzhledem k tomu, že se v závislosti na Fler ranku snižuje časová prodleva mezi jednotlivými Topy, je výhodné na Fleru podnikat dlouhodobě a cílevědomě. Vyšší Fler rank přináší častější topování a tím se zvyšuje šance na prodej vašeho zboží.

Tabulka frekvence topování v závislosti na Fler ranku:

12 topů / den (á 2 hodiny) FR >= 99.50
8 topů / den (á 3 hodiny) FR >= 99.00
6 topů / den (á 4 hodiny) FR >= 97.00
4,8 topů / den (á 5 hodin) FR >= 95.00
4 topy / den (á 6 hodin) FR >= 80.00
3,4 topů / den (á 7 hodin) FR >= 50.00
3 topy / den (á 8 hodin) FR >= 00.00


< Zpět

Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--