Profil uživatele
Jíťa Pfau-Polák
Prodávající
Hradec Králové
Registrace: 27.10.2009

Přeji Vám hezký den a vítám Vás ve svém obchůdku na Fleru.

Pocházím z Plzně, nějaký čas jsem žila v Brně a nakonec jsem zakotvila v Hradci Králové. V Plzni jsem vystudovala obor „učitelství pro SŠ- výtvarná výchova-český jazyk“, ale učit jsem nikdy nezačala, neboť mým osudem se stala umělecká řemesla. Na téma „drátenictví“ jsem psala a tvořila diplomovou práci, takže jsem možná jediný diplomovaný dráteník v českých zemích :-) .

Moje šperkařsko-drátenická kariéra začala jako letní kratochvilná brigáda mezi šermířstvem (podrobnosti viz Šklíbuška), a nakonec mne to živí už 18let. Jezdívala jsem na různé řemeslnické prodejní akce na hradech a jarmarcích, v posledních letech mne můžete potkat i na některých mineralogických burzách a mezinárodních výstavách šperků. A protože jsem od července 2009 na mateřské „dovolené“, Fler je pro mne vítaným způsobem, jak být v kontaktu se zákazníky.

Většinu mého sortimentu tvoří drátované šperky z tepané chirurgické oceli a tromlovaných drahých kamenů, zdobené výplety a uzly z tenčích drátků. Někdy na zakázku vytvořím i šperk z nákladných, fasetovaných drahých kamenů. Ale opravdovým potěšením je pro mne vytvářet ozdoby z kamenů neopracovaných, surových, tak jak je příroda stvořila, ráda používám patinované měděné dráty, a pokud ten kámen mohu sama z lůna přírody vyzvednout, tak pak je pro mne tvoření blaho, je to rozkoš…. Kameny miluju. Též sběr fosilií kdesi v poušti a jejich přetváření ve šperky mi přináší značné uspokojení…:-))

Další kapitolou v mé tvorbě je výroba replik historických šperků a jiných artefaktů. Specializuji se na období okolo roku 1000 n.l., především Slovany a Vikingy, Normany, Varjagy.

Doufám, že se Vám u mne bude líbit...

Moji textilní tvorbu najdete na profilu Jekyll

Jelikož občas zadrátuju čistě z relaxačních důvodů i jiné věci než kameny a nechci zaneřádit "tretkami" tento svůj domovský profil, pořídila jsem si Hyde

navštivte také obchůdky mých přátel:                                                                  smaltované Ronycca
malba na hedvábí Javorka
švec prťavec Alanka
kameny z českých zemí 2M

--------------------------------------------------------------------------------------------------

TENTO OBCHŮDEK NENÍ URČEN JAKO VZORNÍK TVARŮ Z DRÁTU PRO OSTATNÍ VÝROBCE.
RESPEKTUJTE MÁ AUTORSKÁ PRÁVA!

Licence Creative Commons

Způsob dopravy
poštou doporučeně.......... Šperky obvykle posílám upevněné na kartonu, zabalené v bublinkách či molitanu, uložené v bublinkových obálkách či krabičkách od čehokoliv, obaly většinou recyklované. Dárkové balení si můžete vyžádat vnitřní poštou. Při objednávce z profilů Jíťa Pfau-Polák, Jekyll a Hyde platíte jedno poštovné :-))
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.