Od 1. 8. do 20. 8. dovolená - případné objednávky budou vyřízeny po tomto datu. Děkuji za pochopení.
Profil uživatele
LA-MA textil
Prodávající
Val
Registrace: 24.6.2016

Ahoj - zdravím všechny co zaujalo moje zboží, ty co u mě chtějí nakoupit, ale i ty co si jen chtějí přečíst můj profil.

Šití se stalo mou vášní, kterou chci nabídnout i Vám. V mém obchůdku si můžete zakoupit:

 • látkové plenky včetně svrchních PUL kalhotek a dalšího plenkového příslušenství
 • prsní (kojící) vložky pro maminky
 • látkové vložky
 • kosmetické odličovací tampóny
 • dětské oblečení - chlapecké boxerky, nátělníky, tílka, trika, kalhoty, turky a softshellové kalhoty a další

Všechno moje zboží vzniká v čistém domácím prostředí bez zvířecích alergenů, nadměrného množství prachu a cigeretového kouře. Většinou šiju v nočních dobách, kdy mám naprostý klid, někdy však potřebuji spánek dohnat proto prosím o pochopení zda se má objednávka opozdí. Snažím se však dodržovat uvedené termíny. Zboží zasílám většinou v plastových obalech nebo papírových obálkách výhradně českou poštou.

Pokud jste si nevybrali z již našitého zboží, zkuste mrknout do galerie látek, které mám k dispozici a vyberte si tu, která se Vám opravdu líbí. Látky jsou rozděleny do několika cenových kategorií, podle kterých Vám bude po domluvě vypočítána cena pro zvolené zboží.

Jak jsem se dotala k látkovému plenkování

Když jsem čekala svoje první dítko tak jsem dostala od své švagrové po neteřích pár kalhotkových a více vrstevných plenek. Přišlo mi, že používat látkové pleny je zcela běžné a že to dělá spousta lidí. Tady jsem však byla na omylu. Když jsem se o látkování zmínila v práci před kolegyněmi a před kamarádkami tak na mě koukali jak na blázna. Proč látkovku když jsou papírovky. Budeš to mít bez práce a tvoje dítko bude mít větší pohodlí. Protože jsem však člověk zvídavý, začala jsem vše podrobně pročítat a obhlížet. A po podrobném prostudování jsem se rozhodla, že do toho jdu.  Zakoupila jsem pár jednovelikostních kalhotkových plenek a svrchních kalhotek a čekala až se mi narodí dítko.

Proč jsem se rozhodla pro látkové plenkování

 • údivy ostatních a slova ty jsi blázen
 • zvědavost
 • nesnášenlivost nakupování - tahat neustále balíky papírovek z města to není pro mě
 • propočty, které udávaly, že ušetřím až 30000 Kč
 • biologická rozložitelnost papírové plenky 400 let
 • a touha žít alespoň trochu v souladu s přírodou a snažit se ji šetřit, aby i moji praprapraprapravnukové a vnučky si to mohli na téhle naší Zemičce užívat

Kdy jsem začala šít plenky já

Svoji první plenku jsem ušila asi před dvěma lety. No ono to vlastně nebyla plenka, ale tréninkové kalhotky. Zjistila jse, že mám asi pravděpodobně trochu nadrozměrné a živé dítě a nakoupené kalhotovky už mu byly tak tak, obtížně se mu nasazovali a tak jsem hledala alternativu. Ale protože se náš mazánek ne a ne naučit čůrat na nočník a tréninkové kalhotky byly zcela nedostačující, rozhodla jsem si ušít svoji kalhotovku, která by dobře seděla i "metráčků". No a konečnou verzi mého snažení můžete zakoupit v mém obchůdku a to i včetně střihu.

Jaké materiály na plenky používám

Materiálů na plenky je spousta a tak po dlouhém testování jsem se rozhodla pro tyto materiály:

 • vnější vrstva - 100% bavlněný úplet, bavlněný úplet s příměsí elastenu, bambusové oboustrané froté, barevné bambusové froté a nově i obrázkové froté
 • savá vrstva - biobavlněné froté s gramáží 230g/m2, bavlněný beránek s gramáží 340g/m2, český bambusový flís s gramáží 330g/m2
 • dotyková vrstva - bambusové oboustrané froté, bambusový aksamit, bambusové froté s PES bílé nebo barevné

Pokud si nevíte rady s materiály a potřebujete poradit určitě se mě ozvěte a ráda Vám na Vaše dotazy odpovím.

Jaké plenky si u mě můžete objednat?

V mém obchůdku si můžete objednat plenky ze skladových zásob, které jsou vystavené nebo si můžete zakoupit za malý poplatek vzorník látek a sestavit si plenku přímo dle Vašich představ.

Vzorník obsahuje minimálně 25 látek pro vrchní vrstvu, 3 látky pro savou vrstvu a 5 druhů látek pro dotykovou vrstvu. U všech druhů látek je uveden podrobný popis složení, gramáž, případné klady a zápory a cena. Dále vzorník obsahuje alespoň 10 barev patentků KAM. Pokud si z těchto barev nevyberete po dohodě lze zakoupit i jinou barvu.

V případě, že si po zakoupení vzorníku objednáte alespoň 6 plen, bude Vám následně cena za vzorník odečtena z ceny objednávky.

Jak se o látkové plenky starat

Já osobně se nedržím různých doporučení prát plenky v mýdlovém slizu atd. Tolik času opravdu nemám. Svoje plenky ukládám do suchého kyblíku s víkem a každý druhý den je šoupnu do automatické pračky, kterou nastavím na 40 stupňů (někdy i na 60). Dávkovač naplním práškem vhodným pro děti a místo aviváže někdy naliju ocet a někdy taky ne. A po vyprání suším venku na sluníčku.

Při tomto způsobu praní plenky stále vypadají skvěle (když tedy pominu občasné fleky, které nevyperete ani na 60 stupňů. Jedná se především o fleky, které vznikají po barevných potravinách jako je červená řepa nebo borůvky). Dokonce si troufám říct, že by ještě přečkaly další dvě dítka (které však již nemám v plánu :))

Jak podle mě vypadá ideální látková výbava

Z vlastních zkušenosti doporučuji plenkovou výbavu rozděli na dvě období - novorozenecké a pokračující.

 • novorozenecké období - v tomto období jsem nejraději používala klasické bílé bavlněné pleny, protože se dítko v tomto období relativně často přebaluje (já každé 2hod.) tak nemusíme přemýšlet o nějaké výrazné sací schopnosti, další výhoda těchto plenek je že rychle schnou a to i v zimě, nicméně jsem měla v tomto období 4 kalhotkové plenky novorozenecké na snappi i suchý zip. Jednovelikostní kalhotovky jsem již měla také, ale prakticky jsem je nepoužívala, protože mi přišli příliš objemné.
 • pokračující období - v době kdy měli mí drobečci cca 6 kg jsem přešla z předchozích plen na klasické kalhotkové jednovelikostní plenky, mám 20 ks těchto plenek e je to zcela dostačující.

Dále doporučuji k látkové výbavě dokoupit, alespoň 3 svrchní kalhotky, podle mého názoru je ideál tak 5ks.

Dále doporučuji si pořídit nepromokavou přebalovací podložku (výborné na náštěvy, k lékaři nebo na přebalování v kočárku)., látkové ubrousky (nebo žíňky), ke každé pleně 1ks (někde jsem četla, že není vůbec vhodné dlouhodobě používat vlhčené ubrousky) a PUL pytlík na mokré pleny (který pak mohou děti využít ve školce na plavání na mokré plavky).

Svrchní kalhotky v mém podání

Svrchní kalhotky šiju vetšinou z bíleho a černého PULU (který je cenově výhodný) v kombinaci s barevným lemováním a patentkami, pomoci kterých se reguluje velikost kalhotek.

V nějakém článku jsem četla, že PUL vydrží asi 600 pracích cyklů, což s lítostím musím potvrdit, protože moje kalhotky, které jsem pořizovala na první dítko začínají trochu propouštět a to zdaleka nemáme odplenkováno. Takže limit kalhotek jsou asi dvě děti. Pokud má někdo v plánu více dětí zvážila bych použití vícevelikostních kalhotek, které se nepoužívají po celé plenkovací období (takže vydrží déle) a zajistí dítěti větší komfort (především pak novorozeneckém období).

Nově jsem zařadila PUL kalhotky XXL, které mají zvětšený přední lem takže krásně padnou našim malým metráčkům.

 

zvětšený vzorník softshellu pro pohodlnější výběrÚsměv

 • černá

 • antracitově šedá

 • tmavě modrá

 • čokoládově hnědá

 

 • tyrkysově modrá

 • zelená

 • vínová

 • ostružinová

 • růžová (v popisku i u dodavatele píšou sytě růžová)

 • reflexní žlutá

 • žloutkový

 • mango

 • cihlový

Způsob dopravy
2x týdně - úterý a pátek, výhradně česká pošta
Obchodní podmínky

Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

Uzavření kupní smlouvy

1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení objednávky zákazníkovi.

2. Nakupující je o potvrzení informován e-mailem, který uvedl při nákupu.

3. O přijetí platby a odeslání zboží je kupující informován stejným způsobem.

Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu).

2. Kupující nemůže odstoupit od kupní smlouvy, pokud bylo zboží na jeho přání vyrobeno, nebo upraveno (zakázková výroba).

3. Kupující je povinen před vrácením zboží o tomto prodejce písemně informovat emailem.

4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez vad způsobených užíváním a bezpečně zabalené, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Prodejce má právo nedostatečně zabalený či při přepravě poškozený balík nepřevzít (doporučuji pojistit).

5. Při vrácení zboží zpět prodejci, není možné ho zasílat na dobírku.

6. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena až po doručení zboží prodávajícímu.

7. Náklady spojené s dopravou vráceného zboží hradí kupující.

Reklamace

1. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystaven doklad, který kupující obdrží spolu se zbožím. Doklad slouží zároveň jako záruční list.

2. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebeno jeho používáním či poškozeno nevhodným zacházením. Zákazníkovi je spolu se zbožím odeslán také návod k použití a údržbu.

Dodací podmínky

1. Platbu za zboží hradí zákazník předem na bankovní účet prodávajícího. Při osobním předání je možná platba v hotovosti.

2. Prodávající odešle kupujícímu zboží nejpozději do 7 dnů od připsání platby na účet. V případě osobního odběru proběhne předání dle dohody.

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1. října 2016

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
591821
27.1.2017 Novinka pro kojící maminky - prsní kojící vložky.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.