Andělská kuchařka

Neobvyklá kuchařka obsahující 32 receptů od Mirky Kuntzmannové,autorky mnoha kuchařských knih.

 Každý recept je doplněn svým andělem - obrazem od těžce zrakově postiženého umělce Petra Marka s kaligrafickými doplňky od výtvarnice Aleny Čížkové

Nezáleží na tom, kdo jsme nebo jak jsme staří, ale jestli naše konání a náš život považujeme za smysluplné. To, co máme v nitru, se pak odráží do všeho, co vytvoříme. Ani u lidí s postižením tomu není jinak.

Velmi nás těší, že díla obyvatel našeho domova často vzbuzují v lidech pozitivní pocity. I pro nás je velkou radostí, že se podílíme na vzniku těchto okouzlujících dílek a zároveň vytváříme prostor k seberealizaci lidem, kteří mají rozhodně co nabídnout.

Také obrazy andělů Petra Marka přinášejí radost každému jejich majiteli. V případě Mirky Kunztmannové se obraz dostal skutečně do těch pravých rukou. Nápadem na Andělskou kuchařku jsme byli nadšeni nejen my, ale i chlapi z dílen.

 Z jejich pravidelných debat u kávy se zrodilo mnoho andělských příběhů a návrhů, jak anděly pojmenovat. Ty, které jsme nakonec vybrali, uvádíme v přesném znění, abychom zaznamenali autentičnost lidí, kteří je vymýšleli, a náladu, která okolo panovala.

Někteří pánové, dnes již zkušení keramici, se pustili do výroby nádobí, které můžete vidět v této kuchařce. Na Marečkovi pak bylo, aby namaloval obrazy ke všem receptům. Vzhledem k potřebě větší rozmanitosti ilustrací se při tvorbě obrazů nakonec ustálila malířská dvojice - Petr Marek a Alena Čížková, která jeho obrazy doplňovala.

Ale ani tvůrci příběhů a keramiky nesmějí zůstat opomenuti. Zmínit bychom chtěli především Jana Rácze, Pavla Lenka, Romana Vokurku, Pavla Týce, Stanislava Kauckého, ale podíleli se i mnozí další.

 

Jim a všem dalším, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli ke vzniku Andělské kuchařky, patří náš dík.

 

 Budeme rádi, když i Vám kniha přinese tolik radosti, jako přinesla nám její tvorba.

 

Za keramickou dílnu

 Alena Čížková a Běla Vaňáčová

Kategorie:
Barvy:
Styl:
hravý, veselý
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
6.40 €
doprava
Poštovné a balné: zdarma
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce0 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
18 ks | k odeslání do 3 dnů * K odeslání: 23.7.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: tak jdem
Katalogové č.: 4764825
Počet zobrazení: 144x
Vloženo: 28.1.2014
Počet udělených: 42x