Atypické vchodové dveře

Tyto atypické vchodové dveře jsem vyráběl pro jeden slaměno-hliněný dům. Jsou z jasanového dřeva. Řezbaná klika, lišty na skla a ochrana nad prahem dveří jsou vyrobeny ze dřeva třešňového. Výplň představuje dvě keltské formy, osazené minerály. Je namořena a zbroušena tak, aby více vynikla řezba. Vše je povrchově upraveno lazurou na dřevo ze směsi přírodních olejů, vnější část pak navíc ochranným nátěrem. Dle požadavků mohu vyrobit podobné dveře, nebo jen dřevěné kliky a řezbané reliéfy na zeď.

Cena je dána především výrobou různých přípravků, řezbanou výplní a náročností na přesnost - na oblouku dveří a futer je např. zrcadlově se "vlnící linka". Levněji vyjde výroba ze smrkového dřeva. V ceně je započítán rám, dřevěná klika, zámek, klíče na fabku.

Rozměry: 80 x 200 cm.

Mám rád příběh Pána prstenů, hobití domky (v odborné hantýrce někdy nazývané jako earthshipy), zakryté zčásti zemí, keltské proplétané formy. Přírodní stavitelství považuji za příležitost, jak může člověk najít hlubší vztah ke svému domu - tím, že se na jeho stavbě sám podílí. To vše mne směřovalo ke kombinaci řezbářského a truhlářského řemesla, až vznikly takové dveře, jaké vidíte na fotografii.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
1155.36 €
doprava
Poštovné a balné: 15.42 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce15.42 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 ks | k odeslání více jak měsíc * K odeslání: za měsíc a více Dostupnost: 1 měsíc Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Mavlnka
Katalogové č.: 2329435
Počet zobrazení: 1584x
Vloženo: 12.1.2012
Počet udělených: 266x