Masopustní
Do nového roku přeji 12.měsíců bez nemoci, 53. týdnů štěstí, 365 dnů bez starostí, 87600minut pohody a 31536000 vteřin jedinečných okamžiků...krásný nový rok přeje všem Jari

Věneček, o průměru cca.19cm vyrobený z drátku, je dozdoben růžičkami a pentličkami v červené, zelené a žluté. Růžičky jsou vyrobeny technikou kanzashi ze saténových stuh.

Trocha historie neuškodí :

Několikadenní masopustní maraton

Postřekovský masopust je nejvyhlášenějším a také nejnavštěvovanějším na Domažlicku. Není divu, neboť masopustní veselí trvá v rázovité vsi Horního Chodska několik dní.

Začíná v sobotu večer maškarním bálem v sále hotelu U Nádraží, v neděli pokračuje v 16 hodin průvodem krojovaných děvčat s ´regrůty´ a ostatními obyvateli na trase hospoda U Hadamů - sál U Nádraží. Je zajímavé, že existenci tohoto průvodu nedokázala v novodobých dějinách ČR narušit změna, jíž bylo ukončení branné povinnosti mladých mužů a vznik profesionální armády. Na počtu ´regrůtů´ se však v posledních letech neblaze podepsala snížená porodnost. Průvod předchází večernímu Kytičkové zábavě.

Pondělní večerní veselení patří ženám, konkrétně Babskému bálu. Patří k němu nejen štamprličky, správná veselá muzika a zpěv, ale i tancování. A to nejen na parketě. Ženy z Postřekova jsou velice šikovné a dobře známé i tím, že dokáží tančit také na stolech.

Postřekovský masopust končí v úterý, kdy se masopustní průvod plný nejrozmanitějších maškar - ať už pěších, nebo v alegorických vozech - vydá v 16 hodin na tamní fotbalové hřiště. Tam tradičně probíhá řádný soud s ´panem Masopustem´. Jeho figurína to v závěru vlastně ´odnese´ , neboť Masopust je oběšen za všechny hříchy Postřekovských, které za uplynulý rok spáchali. Následuje truchlení u muziky, jímž masopust končí.

Hledáte další ozdoby do vlasů? Najdete je v obchůdku pandass a ještě mnoho dalších krásných výrobků. 

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Materiál:
ostatní
Styl:
romantický
,
hravý, veselý
Materiál - textil:
satén
Určení:
ženy
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
8.87 €
doprava
Poštovné a balné: není k dispozici
Prodejce běžně nezasílá toto zboží do zahraničí. V případě zájmu však prodejce můžete kontaktovat pomocí Fler Pošty
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání do týdne * K odeslání: 28.1.2019 Dostupnost: skladem Termín odeslání: do 7 dnů od dostupnosti (po-pá)
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
  Toto zboží prodejce nezasílá do zahraničí.
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: jari.ticha
  Katalogové č.: 7056800
  Počet zobrazení: 116x
  Vloženo: 25.1.2016
  Počet udělených: 134x