opuštěný hotel - sada urbex pohlednic

Urbex neboli urban exploration můžeme do češtiny přeložit jako městský průzkum. Jedná se o (většinou) amatérský průzkum běžně nepřístupných urbánních či industriálních lokalit, opuštěných obytných či průmyslových prostor (staré domy, továrny) apod. Tento koníček bývá propojen i s uměním.

"Opuštěný hotel" je krásná rozsáhlá stavba s datací vzniku v 70. letech,  která už od revoluce chátrá v zarostlé krajině na severozápadním okraji Brna. Tyto snímky jsem nafotila v létě 2011 během dvou výprav v rozmezí několika málo týdnů. Už při druhé návštěvě byly vidět jasné známky degradace.

Stavba má sice ocelový skelet, ale zub času ji pomalu a jistě rozložil za vydatné pomoci airsoftových nadšenců, sprejerů i obyčejných vandalů. Okna jsou už dlouho vysklená, tapety se odlupují a křišťál se z rozbitých lustrů sype po hrstech. Zbytky hotelu byly v březnu 2016 zdemolovány. Místa vyobrazená na pohlednicích už v této podobě neexistují. Zůstanou jen v naší paměti.

___________________________________________________________

V tomto balíčku najdete sadu pěti autorských pohlednic, vytištěných na lesklém fotopapíře o velikosti cca 10x15 cm. Zabaleno v papírové obálce, signováno. 

[Pokud byste raději chtěli něco veselého, rychle sem!]

pohlednice - zadní strana

 Takhle vypadá zadní strana mých pohlednic. :-)

Po vytištění obrázky lepím a ručně ořezávám na řezačce, takže hrany mohou být mírně nerovné a někdy to vyjde tak, že jsou o pár milimetrů kratší.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Velikost:
A6
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
15.44 €
doprava
Poštovné a balné: není k dispozici
Prodejce běžně nezasílá toto zboží do zahraničí. V případě zájmu však prodejce můžete kontaktovat pomocí Fler Pošty
Možnosti platby:
  • PayPal
2 ks | k odeslání do 6 dnů * K odeslání: 29.10.2018 Dostupnost: do 2 dnů Termín odeslání: do 2 dnů od dostupnosti (po-pá)
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
Toto zboží prodejce nezasílá do zahraničí.
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: rionka
Katalogové č.: 5346839
Počet zobrazení: 25x
Vloženo: 26.7.2014
Počet udělených: 6x