Menu
--
Domů Profil prodejce Aiky
  • Prodejce od r. 2013
  • Kladno, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 14
Aktivita: -
Registrace: 16.8.2013
Město: Kladno
Stát: ČR

Aiky

/ Prodávající
Novinky
178475
9.9.2013 První výrobky jsou již k dispozici a další brzo přibudou :)

Vítejte na mé prodejní stránce. Jmenuji se Marek Kovaľ, vystupuji však většinou pod pseudonymem Akio, neboli Aiky zdrobněle. Stránku na Fleru jsem se rozhodl udělat, abych měl nějaké pořádné místo, kam umisťovat své začátečnické a mírně pokročilé výtvory především z okruhu kresby, malby a výroby šperků. Toto odvětví mě v posledních měsících poměrně nadchlo, myslím si, že v malování abstraktních a moderně založených obrazů a výrobě šperků dle vlastních nápadů, mohu uplatnit svou fantazii dostatečným způsobem. Líbí se mi i fakt, že tento druh umění nevyžaduje žádnou šablonovitost a nemá stanovené žádné „hranice“ mimo rozměry povrchu, na kterém tvořím, tedy si mohu vymýšlet a vytvářet vše svým originálním způsobem. Občas se samozřejmě nechám něčím lehce inspirovat, může jít o pěkný obrázek, pohled při procházce, film či cokoli jiného, dávám si však záležet na tom, na čem ostatně Fler stojí, abych své výrobky tvořil dostatečně originálně a aby nepřevládla inspirace přes mou fantazii. Nemůže se tedy stát, že zde najdete výrobky, které bude mít na své stránce i někdo jiný. 

Materiál a techniky

Zaměřuji se na tvorbu akrylem – akrylovými barvami, které jsou v případě obrazů nanášeny na šepsované plátno vypnuté na dřevěném rámečku, nebo na tenčí malkartonové desky (tloušťka cca 3mm), rovněž s texturou šepsovaného plátna. Trvanlivost těchto barev je v rozmezí od 30 do 50 let. V čerstvém stavu jsou velmi dobře ředitelné vodou, v zaschlém stavu jsou však naopak voděodolné, z čehož vyplývá, že není potřeba nijak dále upravovat obraz, který je vypnutý na rámu. Takovéto obrazy jsou tedy připraveny k pověšení na zeď. Ovšem není problém produkt v závěrečné fázi nalakovat (lesklý nebo matný lak) pro větší odolnost a rozzáření barev. Musím však podotknout, že v takovém případě se samozřejmě zvedne cena výrobku a čím větší obraz má být nalakován, tím více laku je potřeba (100ml laku cca 150kč).

V případě malovaných šperků se jedná o tenké dřevěné výseky (od 2mm do 5mm tloušťky), na které jsou nanášeny opět akrylové barvy. I zde lze na požádání aplikovat ochrannou vrstvu laku. Vrstva laku bude nanášena rovnou na propracovanější nápady.

Podstatnou součástí šperků jsou kovové a jiné komponenty – zapínání, šňůrky apod. Zde se jedná o šetrné obecné kovy bez niklu, pokud je nějaký problém (alergie na různé druhy kovů) lze uzpůsobit zapínání náušnic, například stříbrné, chirurgická ocel, apod. … Co se rozměrů týče, budu se snažit, aby byly uvedeny u každého výrobku, u kruhových náušnic se pohybují nejčastěji okolo 7cm celkové délky, 5cm kruhový průměr náušnice a k tomu 2cm zapínání. 

Vše tedy primárně závisí na domluvě. Nemám problém ani s tím vytvářet produkty, které mám zveřejněné, a tedy jsem je již jednou vytvořil, s jinými odlišnými barvami specielně na vaši žádost, stejné pravidlo platí i pro rozměry, šperky lze udělat menší, větší, obrazy lze rozplánovat přesně dle požadavků (mohou se skládat z jedné desky, i několika k sobě poskládaných desek). Rovněž pokud máte nějaké individuální přání, nebojte se mne kontaktovat a následně se můžeme nějak domluvit. 

Zde přidávám několik obrázků pomůcek, s nimiž nyní pracuji a stále se učím pracovat.

Akrylové barvy

Lak lesklý

Kresba

V neposlední řadě bych se rád zmínil o možnosti kresby portrétu. Výše se zaměřuji pouze na tvorbu akrylem, nicméně zhruba tři roky předtím jsem započal svou výtvarnou tvorbu kresbou tužkami, akvarelovými pastelkami, temperami, vodovými barvami a kaligrafií. Poněvadž nemohu vystavit portrét jen tak do nabídky (pokud jsem nějaké dělal, tak byly rovnou na objednání a asi bych těžko hledal někoho, kdo se nechá namalovat a jeho portrét by byl následně vystaven k prodeji) uvedu pouze obrázek. Pokud by však někdo měl zájem, i tato možnost tu je, stačí mě kontaktovat a můžeme se individuálně domluvit na zhotovení portrétu, rozměrech atd. Co se týče portrétů, jedná se pouze o kresbu tužkami – všechny odstíny šedi až do černé. 

Kresba novorozence

Propojený profil 

Hrdě podotýkám, že propojený profil patří mé mamce, která si dala tu práci a dohnala mě až k úplnému vytvoření účtu na Fleru, za což jí patří velký dík J. Pokud by někdo měl zájem o výrobky z mého i jejího profilu, jedná se samozřejmě o jedno poštovné, stejně tak jako při zakoupení více výrobků jedním kupujícím. 

Před nějakou dobou jsem si pro svou tvorbu založil i stránku na Facebooku, pokud se vám mé výrobky líbí a chcete mít lepší přehled o novinkách, můžete si mě přidat i prostřednictvím stránky Akio’s – point (https://www.facebook.com/AkiosPoint ).

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Aiky

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím